Printscreen
Printscreen

Nikolić prekinuo devetogodišnju patnju Armejaca: Zdjelar asistirao za pobedu CSKA u bratskom derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.10.24. | 21:10

Tim srpskog stratega golom u 89. minutu po prvi put od 2015. godine savladao Dinamo u gostima

Protiv manjih klubova nije imao previše problema, međutim, protiv velikih se mučio. I od Zenita i od Lokomotive je izgubio, međutim, treća je bila sreća za Marka Nikolića!

Predvođen srpskim strategom, CSKA je slavio u bratskom derbiju protiv Dinama, savladavši ga na njegovom terenu po prvi put posle devet godina - 2:1 (1:0). Nisu Armejci od oktobra 2015. godine znali za trijumf na VTB areni, na poslednja četiri gostovanja belo-plavima nisu osvojili ni bod, ali je Nikolić to promenio. Nekadašnji strateg Partizana prekinuo je skoro decenijsku patnju CSKA u komšijskom dvorištu i vratio svoj tim u borbu za vrh, pošto se sa današnjim rivalom bodovno izjednačio na četvom mestu.

Prekid Dinamove dominacije pred domaćim navijačima prelepim golom sa dvadesetak metara najavio je Abosbek Fajzulaev u 17. minutu naplativši mnogo bolju igru gostujuće ekipe, međutim, uz dve promene na poluvremenu Dinamo se podigao i posle desetak minuta igre u nastavku uzvratio udarac. Horhe Araskal je ostavio prošlost i emocije po strani i snažnim volej udarcem 'ranio' bivši tim, koji potom kao da dugo nije uspevao da se oporavi od tog šoka.

Ipak, sa četiri izmene u kratkom vremenskom razmaku Nikolić je pokušao da trgne ekipu i taman što se činilo da će Dinamo odbraniti dom, zablistao je jedan od džokera srpskog stratega. Igrala se sama završnica - 89. minut - kada je Saša Zdjelar uoči krater između protivničkih štopera i majstorskim dodavanjem iz prve stvorio Tamerlanu Musaevu stopostotnu šansu, koju ovaj nije propustio.

Zdjelar je na terenu proveo svih 90 i kusur minuta, a u završnih dvadesetak priliku je dobio i Milan Gajić. U timu Dinama zbog povrede nije bilo Milana Majstorovića.

RUSIJA 1 – 11. KOLO

Akron - Pari NN 2:2 (1:0)