Skot Parker na Kenilvort Roudu (©Reuters)

Nešto čudno se dešava sa Lutonom kada mu u goste dođe Barnli (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 12.08.24. | 23:06

Peti uzastopni poraz Šeširdžija kod kuće od istog rivala - 1:4

Ekspresno su se, zajedno sa Šefild Junajtedom, vratili u Čempionšip, ali i Luton i Barnli ponovo imaju ambiciju da se domognu Premijer lige. Po viđenom na startu sezone, bolje argumente trenutno ima klub iz Lankašira, koji je u međusobnom okršaju slavio kao gost sa 4:1.

Uspeli su Lutonovi fudbaleri da vrate rezultatsku neizvesnost u 55. minutu, kada su preko Tahita Čonga smanjili zaostatak na 1:2, ali drama je izostala. Na vreme su izabranici Skota Parkera ponovo stekli dva gola prednosti, s kojima su i otišli na odmor. Bilo je to preko Dare Ošeja u 73. minutu, posle čega su rasterećeni još jednom matirali Tomasa Kaminskog. Uprkos četiri primljena gola, Belgijanac je bio najbolji pojedinac u domaćem sastavu.

Mogli su gosti i ranije do gola koji bi im doneo mirno drugo poluvreme, ali nakon što su posle dva dubinska dodavanja u 6. i 37. minutu Braunhil i Odober bili precizni, razbranio se Kaminski. U uvodnim minutima drugog poluvremna uspeo je da sačuva svoju mrežu, imao je i pomoć stative, a onda je Barnli stigla kazna za neiskorišćene šanse Ošeja i Vitinja. Holanđanin Čong je imao lak zadatak posle glavom odlično spuštene lopte Alfija Dautija. Prethodno je Adebajo već u prvom minutu drugog poluvremena pogodio prečku, ali ni sve to što se događalo u prvih 10 minuta drugog dela utakmice nije bilo dovoljno Lutonovim fudbalerima da izbegnu poraz.

Slaba igra u odbrani skupo je naplaćena. Malo toga večeras prikazali su igrači u narandžastim dresovima. U nadoknadi posle očajne koncentracije mogli da prime i peti pogodak, tako da dosta posla predstoji Robu Edvardsu da podigne moral ekipi i konsoliduje je za nastavak takmičenja ne bi li bila konkurentna za povratak u Premijer ligu. U prošloj, debitantskoj sezoni među najboljima, Luton je ispao tek u finišu. Stekle su Šeširdžije brojne simpatije i bilo bi lepo videti ih ponovo među premijerligašima, ali teren je jedino merilo, a ako se po jutru dan poznaje, fudbalere Lutona čeka neizvesna sudbina.

Mnogo bolja situacija je u Barnliju, pošto deluje da je Skot Parker konačno došao u sredinu koja mu odgovara. Nakon otkaza u Fulamu, Bornmutu i Klub Brižu, vreme je da nekadašnji vezista i reprezentativac Engleske vrati svoju trenersku karijeru na pozitivan put.

Ovo je, inače, bila peta uzastopna pobeda Barnlija na Lutonovom Kenilvort Roudu. Reklo bi se da im putovanja na jug Engleske, u Bedforšir, baš prijaju.