Sevilja ispustila 2:0 sa igračem više, pa se spasla u 93. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.20. | 14:11

Osasuna umalo do podviga

Kriza. I dalje dobro stoji na tabeli, plasirala se u osminu finala Lige Evorpe, ali nije ni izbliza u poslednje vreme Sevilja ubedljiva kao u prvom delu sezone. Tek drugu pobedu zabeležila je ekipa Đulena Lopetegija u poslednjih mesec i po dana – prethodnu na terenu Hetafea, direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona – tako što je u nadoknadi iščupala tri boda protiv Osasune u matineu edeljnog programa 26. kola La Lige – 3:2.

Na jedvite jade – gol u gostima – eliminisala je Kluž i zakazala obračun sa Romom, a da joj je forma u padu, posle 0:0 u revanšu sa prvakom Rumunije, videlo se protiv gostiju iz Pamplone, pošto su gledaoci na „Ramon Sančez Pishuanu“ odahnuli tek u trećem od osam minuta nadoknade, kad je Jusuf En Nesiri na povratnu loptu Kundea zatresao mrežu i učvrstio Andalužane na trećem mestu, bez obzira šta uradi Atletiko u Barseloni, a Hetafe na Balearima.

Marokanac se dokazao kao sjajno pojačanje, stigao je već do četiri gola u novom klubu za samo mesec dana po dolasku iz Leganesa. A poslednja tri su bila izuzetno važna, prošle sedmice je u finišu meča sa Klužom pogodio za remi, ispostavilo se, vredan prolaza, a danas doneo tri boda duplom dozom.

Epitet junaka meča En Nesiri deli sa Olivijeom Toresom, koji je sjajnim centaršutevima namestio dva gola. Činilo se posle egzekucija En Nesirija i Lukasa Okamposa da Sevilja gazi ka trijumfu. Čak je delovalo da će rutinski do bodova posle diskutabilnog isključenja Serhija Erere, ali je možda odluka sudije Karlosa del Kera da, uprkos gledanja VAR-a, pokaže crveni karton 26-godišnjem golmanu probudila ponos kod gostiju.

Posebno Robert Toresa, jer je vezista Osasune najpre namestio gol Aridaneu, a onda iz opravdano dosuđenog jedanaesterca pogodio za, činilo se, remi. Po svemu prikazano, bio bi zaslužen, ali je Sevilja imala poslednju reč.

Nemanja Gudelj je u 32. minutu zamenio Fernanda, dok je Darko Brašanac odigrao svih 90 minuta za goste i zaradio žuti karton.