Vladimir Silađi

Ne staje TSC-ov tandem Silađi – Lukić, ne staje ni Vošin Bojan Matić

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.09.19. | 20:25

Novosađani do pobede u Lučanima golom u 85. minutu

Deset već kola, a Topolski sportski klub i dalje bez poraza, i dalje na čelu superligaškog karavana. TSC-ovi snajperisti Vladimir Silađi i Nenad Lukić nastavili su da terorišu protivničke odbrane i sa dva gola u Senti srušili i Rad, pa posle desetog kola prvenstva imaju 24 boda, koliko i Crvena zvezda, doduše sa utakmicom manje.

Bez obzira, teško da su i u Bačkoj Topoli očekivali ovako dobar start prvenstva, teško da su i Silađi i Lukić planirali ovakvu sezonu. Posle deset kola uz imena obojice po šest golova koliko je u Superligi dao još i Stefan Mihajlović iz niškog Radničkog.

Efikasniji je samo Bojan Matić, a da to nije slučajno doskorašnji napadač Mačve pokazao je i večeras pošto je pogotkom u 85. minutu doneo Vojvodini 2:1 na gostovanju kod Mladosti! Sedmo gol Matića i sedma pobede Voše, koja je sada četvrta na tabeli, sa dva boda manje od TSC-a i Zvezde.

Nikola Drinčić je inače postigao prvi gol za Novosađane, Milan Bojović je izjednačio na 1:1, ali je Mladost utakmicu izgubila u 38. minutu kada je Vladimiru Radivojeviću pokazan direktan crveni karton, pa su domaćini morali da se celo prvo poluvreme brane sa desetoricom na terenu. Nije to lako protiv ekipe Nenada Lalatovića.

U trećem meču koji se igrao u terminu od 18 sati Proleter je iznenadio Napredak i pobedom od 2:0, drugom uzastopnom u prvenstvu, uplovio u sigurne vode.