Žarko Lazetić (©MN Press)

Ne može se u Ligu šampiona bez šuta u gol: Lazetićev Makabi ispao pogotkom u 90. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.07.24. | 22:11

FCSB slavio 1:0 u revanšu sa Izraelcima

Kakav šok za Makabi i Žarka Lazetića! Nakon što su u Bukureštu igrali 1:1, prinudni domaćini u Budimpešti umesto u Tel Avivu (zbog ratnog stanja u Izraelu) poraženi su od FCSB-a sa 0:1 i to pogotkom u 90. minutu, koji znači kraj snova o Ligi šampiona.

Gosti su bili konkretniji, više pretili, a nagrada je stigla iz kontranapada koji je završio Belgijanac Vilim Beten, na asistenciju Danijela Pope. Lazetićevi izabranici su za ceo meč imali samo dva šuta ka golu rivala, pritom nijednom lopta nije išla u okvir. Za utakmice kao što je ova - preslabo.

Imao je Lazetić odlične rezultate sa TSC-om prethodne dve sezone, ali je ovog leta iznenada izabrao da promeni sredinu iako ga je čekalo još jedno sigurno učešće u grupi Lige konferencije, a potencijalno i Lige Evrope. Odlučio je Lazetić da prihvati poziv izraelskog velikana i pokuša da napravi iskorak u svojoj trenerskoj karijeri. Prvi veliki izazov nije položio, ali biće prilike za popravni. Makabi će se spustiti korak niže i u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv litvanskog Panevežisa, kog je glatko eliminisala poljska Jagjelonija. Prolaz u narednu rundu će značiti obezbeđeno učešće u Ligi konferencije, dok bi čak i u slučaju nove eliminacije postojala šansa za evropsku jesen.

Što se tiče rumunskog predstavnika, FCSB nastavlja put ka Ligi šampiona, a sledeća prepreka je Sparta iz Praga.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 2. KOLO (REVANŠI)

Karabag - Linkoln 5:0 (3:0) /prvi meč 2:0/