Nazire se titula, Benfika na +10 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 20:52

Orlovi savladali Pasoš Fereiru - 2:0

Kako stvari stoje u portugalskom fudbalu, šampionski trofej će i ove sezone teško zaobići Luž. Benfika je večeras bez većih problema slavila u Pasoš Fereiri (2:0), pa sa utakicom više ima i 10 bodova više od drugoplasiranog Porta, odnosno čak 20 više od trećeplasiranog Famalikaa - 2:0 (1:0).

Lisabonski Orlovi su čitav posao na večerašnjem meču rešili krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Vodeći pogodak je postigao Rafa Silva u 39. minutu na asistenciju Rubena Dijasa, a potom je asistirao Karlosu Vinisijusu kod postavljanja konačnog rezultata u 48. minutu.

Benfika je rezultat rutinski sačuvala u svoju korist. Dala je domaćinu posed lopte, a on u toj situaciji nije uspeo najbolje da se snađe, pa mreža Rikarda Ribeira praktično nije bila ni ugrožena. Benfika je bila bliža trećem golu, a posebno u 86. minutu, kada je Haris Seferović uspeo da prebaci prečku sa svega dva-tri metra udaljenosti. Prethodno je sve kako treba odradio Grimaldo.

Orlovi pred sobom imaju otvoren put ka tituli, a u narednom kolu dočekuje Belenenseš. Fereira je trenutno izvan zone ispadanja, sa dva boda više od Portimonensea. Sledi gostovanje Santa Klari, koja je u nešto boljoj situaciji.