Nažalost, meč Breše i Fiorentine (0:0) će se ipak pamtiti po jednom detalju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.19. | 23:07

Povreda obeležila duel na Rigamontiju

Ni fudbala, ni golova. Ali nažalost ima jedan detalj po kojem će se pamtiti meč između Breše i Fiorentine završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Duel na Rigamontiju kojim je zatvoreno osmo kolo Serije A će se pamtiti jedino po teškoj povredi Danijelea Desene na početku drugog poluvremena. Nekadašnji mladi reprezentativac Italije je u teškim bolovima iznet na nosilima posle starta čileanskog veziste Erika Pulgara. Poznat po agresivnom i često nesoortskom ponašanju, prgavi Čielanac je žestoko startovao na Desenu sa leđa i povredio mu skočni zglob.

Po reakciji Desene je odmah bilo jasno da je u pitanju teška povreda. U suzama je iznet sa terena...

Da stvari budu gore, u pitanju je isti zglob  koji je Desena već nekoliko puta povređivao tokom karijere i čak je imao tešku frakturu zbog koje morao na dugačku pauzu. Sada ga opet čeka nešto slično... Prosto neverovatno koliko ovog momka prati loša sreća. Kao standardni mladi reprezentativac Italije i fudbaler Parme i Sampdorije je nekada mnogo obećavao, ali su mu povrede skoro uništile karijeru. Igrajući za Kaljari protiv Breše su mu polomili nogu i protivnik se tada provukao samo sa žutim kartonom.

Neverovatno je da je i Pulgar večeras uspeo da se provuče samo sa žutim kartonom i da ga sudija Kalvareze nije isključio. Čak nije ni tražio VAR konsultaciju. Zaista sramotno...

A fudbal? Ništa...

Breši je ponipten gol u prvom poluvremenu posle VAR intervencije jer je Sandro Tonali u začetku akcije igrao rukom pre nego što je Aje postigao gol. U finišu je Fiorentina vršila pritisak, ali nije uspela da probijem bedem domaćina. Nikola Milenković je odigrao ceo meč za goste, Dušan Vlahović je u 68. minutu zamenio Federika Kjezu i našao se u čudnoj situaciji na kraju kada ga je saigrač Kastrovili pogodio loptm u šansi.