©Reuters
©Reuters

Najuzbudljivija liga u Evropi: Čak šest klubova može direktno u Seriju A

Vreme čitanja: 4min | pon. 25.04.22. | 17:37

Najbliži promociji Leće, koji je slavljem nad Pizom (2:0) izbio na prvo mesto, a do kraja sezone ga očekuju mečevi sa ekipama iz opasne zone

Najveća drama u finišu sezone, kada se u obzir uzmu sva klupska takmičenja takmičenja na Starom kontinentu, vodi se u italijanskoj Seriji B. Odigrano je šest utakmica 36. kola, ostale su još četiri podjednako važne, ali je sada već jasno da ćemo imati nezapamćenu bitku za promociju u Seriju A u poslednja dva kola. O tome koliko će biti dramatično na Apeninima govori činjenica da će u poslednja dva kola čak šest timova moći da potraži direktan plasman u najviši rang takmičenja, a oni koji to ne uspeju vodiće žestoke bitke u predstojećem plej-ofu.

Najbliži promociji u ovom trenutku je Leće, koji je profitirao od današnjih rezultata, jer je bio jedina ekipa sa prvih sedam pozicija koja je do sad ostvarila pobedu u ovom kolu. Ekipa Marka Baronija na svom Via del Mareu savladala je Pizu, jednog od direktnih konkurenata za promociju, rezultatom 2:0 i tako preskočila Kremoneze koji je doživeo šokantan poraz od pretposlednjeg Krotonea (1:3). Ozbiljnu katastrofu doživela je trećeplasirana Monca, koja je u gostima demolirana od Frozinonea (1:4), a domaćin se učvrstio na osmom mestu koje garantuje učešće u plej-ofu. Frozinone je druga ekipa sa prvih osam mesta koja je danas ostvarila pobedu.

Ipak, Kremonezeov kik je ostao nekažnjen, s obzirom da je Benevento posle preokreta poražen kod kuće od Ternane (1:2). Slično je prošla i Breša koja je u nadoknadi ostala bez pobede nad davljenikom SPAL-om (1:1).Tako dv akola pre kraja Piza, Breša i Benevento dele četvrto mesto sa 63 booda, jedan više ima Monca, a tri više Kremoneze. Dodatnu dramu napravla je Peruđa, koja je na svom Renato Kuriju savladala Parmu sa 2:0. Ekipa Masima Alvinija prišla je na samo tri boda zaostatka Frozinonu, pa će pokušati da uđe u zonu plej-ofa u poslednja dva kola. Parma je bila i pre meča bila spokojna na 13. mestu bez mogućnosti da ide gore ili dole.

Leće je na fantastičan način odradio posao i pokazao zbog čega ima samo četiri poraza ove sezone. Domaćin je poveo golom Fabija Lućionija u 18. minutu, dok je konačan rezultat postavio Paolo Fargo pet minuta pre kraja meča. Ekipa Marka Barona ima sve otvoreno, pošto u poslednja dva kola igra sa već gotovo prežaljenim protivnicima. Vićencom i novim trećeligašem Pordenoneom.

Frozinone je danas čak i gubio od Monce, posle pogotka Danija Mote u 13. minutu, ali su gosti potom bili katastrofalni. Sastav Fabija Grosa je već u finišu prvog poluvremena preokrenuo golovima Kamila Ćana i Alesija Zerbina, a na početku drugog poluvremenu bilo je 3:1 pogotkom koji je pripisan golmanu Monce Mikeleu di Gregoriju. Posebno efektan pogodak dao je Ćano, koji je prosto pocepao mrežu sa ivice kaznenenog prostora. Konačan rezultat u nadoknadi utakmice postavio je Luiđi Kanoto. Frozinone u poslednja dva kola igra sa SPAL-om i Pizom, dok Moncu očekuju zahtevni mečevi sa Beneventom i Peruđom.

Indisponirani Kremoneze je doživeo dva poraza u poslednja tri kola, baš sada kada je trebalo da napravi ključne korake ka Seriji A. Krotone je ostvario veliki trijumf, ali je i pored toga zvanično ispao u Seriju C. Sve je bilo rešeno će do 40. minuta utakmice. Domaćin je poveo golom Agustusa Kargboa u 12. minutu Jaime Baez je u 38. minutu pogodio sopstvenu mrežu, dok se dva minuta kasnije u strelce upisao i Luka Kalpai. Utešni pogodak u 64. minutu za goste dao je Luka Zanimakija. Kremoneze u narednom kolu dočekuje Askoli, a u poslednjem gostuje Komu.