Robert Levandovski (©AFP)

Najbolji golgeter sveta – Robert Levandovski (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.10.20. | 20:10

Herta dala tri, Leva četiri!

Očekivalo se da će se Bajern istresti na nekome posle za standarde bavarskog giganta ponižavajućih 1:4 protiv Hofenhajma u prošlom kolu. Međutim, Herta se pokazala kao tvrd orah i opasno zapretila domaćinu nasred Alijans arene. Samo da bi u završnici za infarkt ipak i ona morala da prizna: trenutno najbolji golgeter sveta zove se – Robert Levandovski!

I možeš da igraš koliko god hoćeš dobro, kad dođe do Leve – sve je džaba. Herta je u Minhenu postigla tri komada, poslednji u 88. minutu, ali nije vredelo. Čovek-tim je dao jedan više i Bajern je slavio sa 4:3.

Da sve bude još bolnije za srce gostujućih navijača, taj poslednji, pobedničko pogodak, nezaustastavljivi Poljak je dao u trećem minutu sudijske nadoknade i to nakon što je sam i iznudio najstrožu kaznu. Nije nam zaista jasno šta je mislio Maksimilijan Mitelštat kad je uhvatio Levandovskog za u sopstvenom petercu.

Zaslužila je Herta više, dobro se držala sve do 40. minuta, u drugom poluvremenu pokazala da nije važno koliko ćeš puta pasti, već koliko puta ustati, ali ju je na kraju Levandovski i definitivno nokautirao. Prosto je neverovatno koliko čovek oseća gol. Ove sezone, u tri prvenstvene utakmice – pet golova i dve asistencije. Čoveku niko ne treba. Sve sam radi. I ne prvi put. Setimo se samo Reala još dok je igrao za Borusiju Dortmund. Setimo se naravno i Crvene zvezde, ako već neko mora da ti da četiri, onda neka bar bude najbolji.

A kapa dole Luisu Suarezu, ali prošli su njegovi najbolji dani. Svaka čast i Hariju Kejnu, zaista je “devetka“ kakva se retko rađa. Nismo zaboravili ni Zlatana Ibrahimovića, niko ne ume toliko da nas zabavi.

Ali ako pričamo o trenutno najboljem golgeteru sveta, dilemu nemamo. Baš nikakvu. Dame i gospodo, Robert Levandovski!