Nagelsman baš ne zna s Lionom, Bane kapiten i strašni Zenit uništili Benfiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 02.10.19. | 22:52

Nemci išamarani pred svojom publikom - 0:2

Julijan Nagelsman jednostavno ne zna sa Lionom. Prošle sezone na klupi Hofenhajma jedan od najtalentovanijih trenera sveta zabeležio je dva remija u okršajima sa francuskim velikanom, a sada kada mu je u ruke predata skuplja igračka Red Bul Lajpcig utisak je još bedniji. Lion je počistio na istoku Nemačke jednu od najboljih bundesligaških ekipa sa 2:0 i stigao do premijerne pobede u grupi G.

Nije tim Brazilca Silvinja dominirao, samo je sačekao da se domaćin ispromašuje i kazni dva kiksa defanzivca Lajpciga. Prvi već u 11. minutu kada se spetljao Upamekano, a Auar pametno prepustio Memfisu Depaju da donese vođstvo gostima. Bilo je to između dva velika promašaja nemačkog repreznetativca Tima Vernera u 5. i 23. minutu koji je pokazao da ume da promaši i nepromašivo.

Lajpcig je imao inicijativu, napadao non-stop, ali je odbrana Liona bila besprekorno pripremljena večeras. Verovatno je na lošu igru domaćina uticao i ubedljiv poraz od Šalkea pre nekoliko dana koji je očigledno uzdrmao najmlađeg bundesligaša. Suočeni sa ozbiljnim zidom igrači Lajpciga su pokušavali sa distance, ali neuspešno, bez opasnosti za golmana Lopeza posle pokušaja Zabicera, Poulsena i rezerviste Forsberga, koji je kasno ušao kada je utakmica bila izgubljena.

Da bodovi definitivno putuju u Lion bilo je jasno u 65. minutu kada se spetljao drugi defanzivac Lajpciga Nordi Mukijele, a Martinu Terijeu nije bilo teško da postigne prvenac u sezoni za premijerni trijumf u grupnoj fazi Lige šampiona. I veliki podstrek Lavovima uoči lokalnog derbija sa Sent Etjenom za vikend.

Uprkos vrednoj pobedi Liona u gostima, na vrhu grupe G treće kolo će dočekati Zenit. Ne pamti se kada je ekipa iz Sankt Peterburga nekoga pobedila u Evropi ovako ubedljivo kao večeras Benfiku sa 3:1, ali je očigledno da trener Sergej Semak ima kvalitetan igrački kadar koji može da se upusti u trku s jakima.

Sa kapitenskom trakom oko ruke srpski veteran Branislav Ivanović je besprekorno komandovao odbranom šampiona Rusije koji je do vođstva stigao u 22. minutu posle kiksa odbrane Benfike i spretnog udarca Artjoma Dzjube. Portugalski velikan je sam sebi zagorčao život večeras, a čim je mladi štoper gostiju Ruben Dijaz u 70. postigao autogol bilo je jasno kuda ide ovaj meč.

Sardar Azmun je do kraja povisio na velikih 3:0 za prvo mesto na tabeli, a čast Benfike nekako je sačuvao Raul de Tomas pogotkom u 85. minutu koji teško da im je neka uteha. Tim Bruna Lažea posle dva odigrana kola nema nijedan bod pa mu predstoji teška borba za bar treće mesto. Ali, sve je otvoreno, jedna pobeda portuglaskog velikana mogla bi da ih vrati u trku jer ostali rivali nisu odmakli.