Proleterov trijumf sezone, Rad rastavljen na delove

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.20. | 19:50

Petarda golova na stadionu Slavko Maletin Vava u Bačkoj Palanci

Čuveno Radovo proleće bilo je kratkog daha, serija poraza se nastavlja. Posle minimalca Radnika i četvorke TSC isti broj golova Građevinarima su smestili i fudbaleri Proletera koji su na stadionu Slavko Maletin Vava ostvarili pobedu sezone sa ogromnih 5:0 (1:0).

Ovo je najubedljiviji trijumjf izabranika Branka Žigića u bezmalo dve godine, odnosno još od maja 2018, kada su identičnim rezultatom dobili Novi Pazar u pohodu na superligaški status.

Proleter je odigrao vrlo ofanzivnu utakmicu i gotovo od uvodnih taktova dirigovao ritmom, pa je tako brzo i probijena barijera gostiju. To se, tačnije, dogodilo već u 30. minutu posle gola Uglješe Radinovića s bele tačke. Od tada je praktično na terenu postojao samo jedan tim. Proleter je nastavio ofanzivu na protivnički gol, ali se na drugi pogodak čekalo sve do početka drugog poluvremena. Odnosno, do 51. minuta kada je Milan Mirosavljev iskoristio asistenciju Siniše Babića i tako duplirao vođstvo.

Nisu gosti stigli ni da se oporave kako treba, a na semaforu je već stajalo 3:0. Strelac je ovog puta bio upravo Babić, koji je tako krunisao još jednu dobru partiju u dresu novosadskog kluba. Konačni rezultat postavio je Dušan Joković u 66. minutu, a Rad je do kraja utakmice mogao da doživi i ubedljiviji poraz... Što se i desilo. Poslednji gol na utakmici i konačnu petardu zapalio je Anes Rušević u poslednjim trenucima meča na asistenciju Aleksandra Tanašanina.

Proleter je ovom pobedom i petim osvojenim bodom u poslednja tri kola došao u odličnu poziciju za opstanak uoči plej-auta, dok Rad ostaje na pretposlednjoj poziciji sa 15 bodova...