
Na mlađima svet ostaje: Sivić pred Radnik nahvalio Drinčića i Jakšića
Vreme čitanja: 4min | čet. 02.10.25. | 17:08
Derbi južne pruge (petak, 18.00) otvara 11. kolo Mozzart Bet Superlige
Najniža tačka na koju su pali fudbaleri Radničkog nisu ni dva uzastopna šizofrena poraza od IMT-a i Javora, direktnih konkurenata u borbi za opstanak, nije ni pretposlednja pozicija na tabeli Mozzart Bet Superlige. To je neki narativ koji se stvorio prethodnih dana, da je Radnik blagi favorit sutra na Čairu, u premijernoj utakmici 11. kola.
Ne kažu to kvote u kladionicama, po njima je pristojna prednost na strani domaćina, ali kažu ili pišu mnogi neutralni poznavaoci fudbala. I nema ova opservacija nikakve veze sa Surdiličanima – njih smo toliko puta u poslednje vreme opravdano hvalili na ovim stranicama. Trenutno igraju kudikamo bolji fudbal od Radničkog, u boljoj su formi, bolje su plasirani na tabeli, Čair im tradicionalno baš „leži“, ali to da oni budu favoriti u Nišu, niti je ikad bilo, niti može biti. I, ako ima imalo ponosa i svesti o tome za kakav klub igraju, među fudbalerima niškog tima, veći motiv im nije potreban da i oni sruše jednu veoma neugodnu, sada već, tradiciju, jer na reprezentativne pauze su poslednjih godina jako retko odlazili sa osmehom na licima. Mada za njega neće biti mnogo razloga sve i da pobede u petak uveče - kritike za minuli period ionako neće biti pošteđen niko - ali, sve osim osvajanja tri boda, bilo bi ravno katastrofi.
Izabrane vesti
„Jedna utakmica u nizu gde su samo tri boda bitna. Igramo protiv ekipe koja je u odličnom momentu, što se ne može reći za nas. Međutim, druga opcija osim pobede ne postoji, tako smo radili, tako ulazimo u utakmicu i to je jedino što je bitno“ – uobičajenim frazama je počeo Tomislav Sivić, šef stručnog štaba Radničkog, obraćanje medijima na redovnoj pres konferenciji na Čairu, pre nego smo ga vratili na prethodna dva poraza, oba sa po golom razlike, doživljena posle spleta zaista svakojakih okolnosti...
„Pa vidite, pogledi na utakmicu su različiti, da li su šizofreni porazi, ili su ovakvi ili onakvi, mi smo izgubili utakmicu koju nije trebalo da izgubimo, ni jednu, ni drugu. Dešava nam se to, ali to traje mnogo dugo. Ako ćemo već da se vraćamo na neke stvari, onda možemo da se setimo da sam još ranije rekao da Radnički nije ista ekipa kod kuće i na strani. I taj problem nije od juče. Traje godinama. Mnogi moji prethodnici, zajedno sa mnom, pokušavamo da nađemo odgovore, naravno da to nije dovoljno dobro za Fudbalski klub Radnički. Svi radimo na tome, mnogi nisu uspeli. Mislim da je Nikola Drinčić jedini koji je bio uspešan u tome u poslednje vreme i ja mu i sada čestitam. Treba pronaći odgovor na to, sigurno da je veliki problem za klub ovakvog renomea“ – pohvalio je Sivić jednog svog mlađeg kolegu, a onda i drugog, Marka Jakšića, na pomen sutrašnjeg protivnika i njegovih zaista sjajnih izdanja ove sezone:
„Ako se setite kad sam bio gost na TV Areni, pre dva meseca, kad nisu imali rezultate, ja sam rekao da istrpe tog dečka, mog mladog kolegu koji radi sjajan posao i sve se to tako i desilo. Vraća im se, igraju dobar fudbal, dobra im je hemija, visok presing izvanredan, namestili su se kako treba i ja mogu damo da im čestitam. Imam veliko poštovanje prema mladom kolegi koji radi dobar posao, prema Radniku koji je vezao dve pobede i u naletu je. Ali, da vidimo sutra, da odigramo utakmicu, pa da pričamo...“

Na kraju, o kadrovskoj situaciji...
„Posle dužeg vremena smo svi tu. Srećković ima kartone samo, ostali su svi zdravi i tu su. Ima ovih par momaka što su izašli iz povreda, pa čekamo da dođu na pravi nivo, ali smo svi tu poslednje dve nedelje i to je još jedan preduslov da sutra odigramo odličnu utakmicu“ – zaključio je iskusni stručnjak besedu u pres sali stadiona Čair.
Utakmica se igra u petak od 18 sati (TV Arena premium 1), po, to je više nego izvesno, veoma nepovoljnim vremenskim uslovima, obilnom pljusku i temperaturi ispod proseka za ovo doba godine, a sudiće je Dejan Trifković.
MOZZART BET SUPERLIGA, 11. KOLO
Petak
18.00 (2.25) Radnički Niš (3.35) Radnik Surdulica (3.25)
Subota
16.30 (1.80) Novi Pazar (3.60) Mladost Lučani (4.60)
17.30 (1.90) Radnički 1923 (3.50) OFK Beograd Mozzart Bet (4.10)
18.30 (2.30) Železničar Pančevo (3.35) TSC (3.15)
20.30 (1.77) Partizan (3.60) Vojvodina (4.80)
Nedelja
15.30 (1.65) Čukarički (3.70)Javor (5.60)
17.00 (2.30) IMT (3.35) Spartak (3.15)
19.0 (14.0) Napredak (6.75) Crvena zvezda (1.20)
***Kvote su podložne promenama