Još jedno čudo na pomolu! Red Bul Salcburg ne može više da se prepozna, izmiče mu tlo pod nogama

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.02.20. | 19:20

Lider Lask povećao prednost

Svedoci smo raznih iznenađenja u evropskom fudbalu, ali u Austriji bi ove sezone mogli da vidimo jedno od najvećih. Dugogodišnji gospodar tamošnjeg fudbala Red Bul Salcburg se nalazi u krizi kakvu ne pamti poslednjih godina.

Odlasci Minamina u Liverpul i Halanda u Dortmunu tokom zimskog prelaznog roka su toliko uzdrmali tabor austrijskog šampiona, da ekipa koja je igrala prelep fudbal u prvom delu sezone, sada ne može da se prepozna.

Salcburg još nema pobeda u ovoj godini. Posle poraza na svom terenu od u derbiju od Laska koji mu je preuzeo prvo mesto i debakla u Frankfurtu u Ligi Evrope, Red Bul Salcburga je danas odigrao 2:2 na gostovanju u Beču protiv Austrije. I to pošto je prokockao pobedu. Zvuči neverovatno ali šestostruki uzastopni šampiona Austrije ima samo jednu pobedu na poslednjih šest prvenstvenih mečeva. A lider Lask je povećao prednost na tri boda.

Delovalo je da će Salcburg probiti led danas u Beču. Patson Daka je 15. golom u Bundesligi ove sezone doveo goste u vođstvo i sat vremena je ekipa Džesija Marša sigurno čuvala prednost. Ali Austrijin napadač Moshajn je u 67. minutu snažnim šutem izjednačio nagovestio dramu.

Daka je samo tri minuta kasnije postigao i drugi gol na meču za novo vođstvo Bikova pošto je Hvang odredio veći deo posla, ali odbrana Salcburga opet nije izdržala. Amerikanac Palmer Braun je u 89. minutu bio najviši u skoku posle kornera i postavio konačnih 2:2.

Salcburg posle ovog remija kasni tri boda za liderom i odvano mu se tron u Austriji nije ovako ljuljao...

(FOTO: reuters)