Lisandro Martinez (©Reuters)
Lisandro Martinez (©Reuters)

Može li Lisandro Martinez protiv Halanda i zašto Niki Bat i Pol Skols lupaju kada kažu da ne može

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.01.26. | 09:29

Uoči velikog mančesterskog derbija…

Zamke su to komentatorskog posla danas. Svi žele smele prognoze, a ne praštaju ni najmanje greške. Posebno ne onima koji bi trebalo najbolje da znaju. A Pol Skols i Niki Bat su bili članovi one zlatne generacije Mančester junajteda, pa bi trebalo da umeju da naslednicima na Old Trafordu daju nekakve smernice o tome šta bi trebalo učiniti zarad dobrog rezultata u gradskom derbiju sa Sitijem.

Skols i Bat nisu preveliki optimisti i to je sasvim razumljivo, tabela dovoljno govori. I nije sporno što dvojac bivših asova posebno strepi pred Erlingom Halandom, koji je ove sezone već dao 26 golova samo za Mančester Siti, ne računamo ovde reprezentaciju Norveške.

Izabrane vesti

Jeste problem međutim to što Skols i Bat toliko ne veruju u Junajtedovu odbranu hendikepiranu povredama Harija Megvajera i Matijsa de Lihta. Posebno to što ne veruju u Lisandra Martineza.
Da Junajted ima na raspolaganju povređene igrače – na primer Megvajera i De Lihta – onda bismo imali šanse. Ali iako su ovi mladi momci bili briljantni – Ejden Hejven je bio zaista neverovatan da budemo pošteni – ne bih voleo da ih vidim protiv Halanda”, počeo je Bat, da bi se Skols nadovezao…
Martinez protiv Halanda…

I tu je sve počelo.
Haland bi podigao Martineza i potrčao sa njim. Znaš ono kad vidiš oca kako trči ka školi sa detetom u rukama”, našalio se Bat.
Dao bi gol i onda bi i njega bacio u mrežu”, smejao se i Skols.

Ali malo su požurili, jer među navijačima ima i onih pedantnih kojima ništa ne može da promakne. Pa im nije promaklo ni da je Lisandro Martinez u karijeri šest puta igrao protiv Halanda – prvi put još dok je Argentinac bio u Ajaksu, a Erling u Norvežanin u Borusiji Dortmund – i da mu je ovaj samo jednom dao gol. Bilo je to u onoj čuvenoj Sitijevoj pobedi od 6:3 u sezoni u kojoj je tim Pepa Gvardiole osvojio triplu krunu.

A, čak je i Gvardiola na sva usta hvalio Martineza posle FA kup finala u kojem je Junajted savladao Siti sa 2:1.
Lisandro Martinez je u pet najboljih štopera planete. On je pasovima kroz našu odbranu pravio razliku na ovoj utakmici”.

Ta Junajtedova pobeda jedan je od četiri Halandova poraza u tih šest okršaja sa Martinezom. Samo je dva Norvežanin dobio. Dakle, nije baš da će ga bacati po terenu.


tagovi

Mančester SitiPol SkolsNiki BatErling HalandMančester JunajtedLisandro Martinez

Obaveštavaj me

Man. Junajted
Man. Siti

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara