
Modna epidemija trese fudbal: Francuski virus zarazio i Soboslaja – od kikica do 'Poroka Majamija'
Vreme čitanja: 2min | sre. 25.03.26. | 13:42
Klica se proširila
Okupljanja reprezentacije Francuske u Klerfontenu odavno su postala modna pista, ali se 'virus' ekstravagantnog stila sada širi Evropom. Najnovija 'žrtva' je Dominik Soboslaj, zvezda Liverpula i reprezentacije Mađarske, čiji su poslednji modni izleti podelili javnost i izazvali lavinu komentara.
Nekada su fudbaleri bili samo sportisti. Danas su mnogo više – modne ikone, influenseri i, sudeći po najnovijim trendovima, hodajući umetnički performeri. Epicentar ove modne groznice je kamp reprezentacije Francuske, gde dolazak na okupljanje liči na sve osim na sportski događaj.
Izabrane vesti
Pionir je bio Žil Kunde, koji je srušio sve tabue pojavljivanjem u suknjama i cipelama sa visokom potpeticom. Njegovim stopama krenuo je i Ibrahima Konate, saigrač Dominika Soboslaja iz Liverpula, šokirajući javnost fantomkom neon zelene boje. Trend su nastavili Igo Ekitike i Majkl Olis, pretvarajući svaki izlazak iz automobila u medijski spektakl.
Činilo se da je ova pojava rezervisana samo za Francuze, ali modna klica ne poznaje granice. Proširila se i stigla do Enfilda, a čini se da je najviše 'zakačila' mađarskog vezistu Dominika Soboslaja. Mađar, do skora poznat po klasičnoj, zalizanoj kosi i svedenom stilu, doživeo je potpunu transformaciju. Početkom marta, na utakmici protiv Vulverhemptona, pojavio se sa kikicama, frizurom koju su mnogi odmah povezali sa uticajem saigrača Iga Ekitikea…
Reakcije su bile surove. Dok su jedni hvalili 'auru' i poredili ga sa Dejvidom Bekamom, drugi su preklinjali da „neko utrči na teren i rasplete mu frizuru“, tvrdeći da mu „kikice ograničavaju dotok krvi u mozak“. Kao za inat, Liverpul je tu utakmicu izgubio sa 2:1, a Soboslajeva frizura je zasenila njegovu igru.

Ali kikice su bile samo vrh ledenog brega…
Mađarski vezista je nedavno viđan u odevnim kombinacijama koje su mediji opisali kao stil iz serije 'Poroci Majamija', a prethodno je izazvao zgražavanje javnosti kada je objavio fotografije na kojima svoju novorođenu ćerku drži u luksuznoj torbi. Granica između smelog i neukusnog postala je opasno tanka.

Fenomen koji je počeo u Francuskoj pretvorio se u pravu epidemiju, gde se čini da je pojedincima nekada važnije kakav će utisak ostaviti pri izlasku iz skupocenog automobila, nego šta će kasnije uraditi na terenu. Nije to baš tako sa Dominikom Soboslajem, ali je oblačenjem počeo da bode oči.
Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
Liverpul


_Cropped.jpg.webp)



.jpg.webp)






.jpg.webp)
.jpg.webp)
