Mitar, Mitar, Mitar! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.08.19. | 23:15

Srpski napadač ponovo strelac, Fulam se raspucavao protiv Milvola

Četvrta utakmica – treća pobeda Fulama!

Poraz od Barnslija na otvaranju sezone definitivno je bio posledica nedovoljne takmičarske spremnosti, ali je ubrzo usledila eksolozija prošlogodišnjeg učesnika Premijer lige u kojoj je postigao osam, a primio samo jedan gol.

Fulam je na Krejven Kotidžu razbio Milvol sa 4:0, a strelac u trećem uzastopnom meču bio je Aleksandar Mitrović!

Srpski centarfor nastavlja da pumpa samopouzdanje uoči septembarskih kvalifikacija za EURO 2020. godine i možda ključni meč protiv Portugalije. Mitrović je bio strelac trećeg gola na utakmici i to sa bele tačke u 56. minutu, pošto je uspeo sam da se izbori za jedanaesterac iz kontakta s protivničkim golmanom Bartošom Bjalkovskim. Ubrzo je dvostruki strelac Ivan Kavaleiro stavio tačku na ubedljiv trijumf.

Sve je počelo u 15. minutu, kada je upravo lukavi Portugalac i apsolutni junak meča našao put do gola na asistenciju raspoloženog Toma Kernija. Jer, nedugo pošto je prvi put zatresao mrežu, uposlio je Antonija Nokerta i duplirao vođstvo za miran san pred odlazak na odmor. A onda je sačekao Mitrovića da se proslavi, pre nego što je stavio tačku.

Lids je na svom Eland Roudu odigrao 1:0 protiv Brentforda, a jedini pogodak na meču viđen je jako kasno, u 81. minutu. Elder Kosta je uspeo da nađe polaznika Arsenalove akademije Edvarda Nketiju, koji je ostao hladnokrvan, dovoljno da Lidsu donese novi trijumf u sezoni.

Dok je Lids bio minimalan, Svonsi je dobar početak sezone začinio ubedljivom igrom i sigurnom reckom u Londonu. Labudovi su bili bolji od KPR sa 3:1, a gosti iz Velsa su do pobede stigli u završnih 20 minuta susreta, kada su Baston sa bele tačke i rezervista Saridž obezbedili velika tri boda.

Pre nji Selina je bio siguran na asistenciju Andrea Ajua već u 29. minutu, dok je Hjudžil uspeo da poravna rezultat nedugo po isteku punog sata igre.

ENGLESKA 2 - 4. kolo

Birmingem - Barnsli 2:0 (0:0)