
Milvol i Ivanović na iskušenju u Sautemptonu, san o Premijer ligi više nije nerealan
Vreme čitanja: 4min | čet. 01.01.26. | 09:25
Tim sa Dena je doživeo veliku promenu, O'Nil je načinio čuda
Tačno godinu dana po imenovanju na mesto menadžera Milvola, Aleks Nil ima razloga za ozbiljno zadovoljstvo. Uoči meča sa Sautemptonom na Sent Merizu od 16.00, u susretu 25. kola Čempionšipa, slobodno može da natoči šampanjac i nazdravi uspešnoj godini za njega, ali i tim sa Dena.
Milvol je 2025. započeo porazom kod kuće od Oksforda (0:1), a završio je simbolično, pobedom nad Bristol Sitijem od 2:1, u karakterističnom, dramatičnom modu, tako tipičnim za Lavove u proteklih 365 dana.
Izabrane vesti
Teško je pobrojati sve važne trenutke Milvola, ali za ljubitelje fudbala u Srbiji svakako je najvažnije to što se kao jedna od udarnih pesnica u timu ustalio bivši napadač Vojvodine, Mihailo Ivanović, koji je ove sezone postigao tri gola na 16 utakmica. Jasno je da Mihailo može i želi više, tako da će nastavak sezone biti i te kako uzbudljiv za njega, jer Milvolu se konačno otvara prilika da završi ono što nije uspeo prošle sezone, da se makar kroz plej-of domogne promocije u Premijer ligu.
Peta pozicija, sa koje Milvol ulazi u 2026. godinu ozbiljno obećava. Tim sa Dena ima 12 bodova manje od lidera, ekipe Koventrija koju sa klupe predvodi Frenk Lampard, ali svega četiri u odnosu na drugoplasirani Midlsbro, tako da je jasno zašto je prava euforija zavladala među navijačima popularnog londonskog kluba.
16.00: (1,80) Sautempton (3,60) Milvol (4,60)
Podatak koji jasno ukazuje da je Milvol na dobrom putu je taj da je tim Aleksa O'Nila tokom 2025. godine u Čempionšipu, akumulirao 76 bodova. Bolji učinak ima samo Koventri koji je osvojio 92 boda. Takvoj žetvi bodova niko na Denu se nije nadao imajući u vidu probleme sa kojima su se suočavali tokom 2024.
Protiv Bristol Sitija, Mihailo Ivanović nije bio strelac, ali Nil može da bude zadovoljan njegovim zalaganjem. Menadžer Milvola kaže da je svestan da je pojedinim igračima posle gustog rasporeda mečeva, potreban odmor.
"Izostavili smo Džoa Brajana jer smo se plašili da ako počne utakmicu da će se slomiti. Ista stvar je i sa Mekolijem Langstafom, ali uvek smo imali nameru da ga uvedemo. Alfi Doti je bio iscrpljen, Mihailo Ivanović takođe. Voleo bih da sam mogao da ga izvedem, ali nije bilo šanse", kaže Aleks Nil.
Mekoli Langstaf se isplatio kao zamena, pošto je golom u 82. minutu doneo tri boda Milvolu.
"Zaista sam zadovoljan. Bio je ovo poslednji meč u godini, bio je to pravi način da se sve lepo završi. U ovom momentu, jako smo istrošeni, ali moramo da igramo žestok fudbal sa mnogo trčanja, što nam odgovara. Kada se vrate Kasper de Nor i Vil Smolboun, bićemo u stanju da učinimo i više", optimista je strateg Milvola.
Za razliku od Milvola, Sautempton svakako nije na očekivanim pozicijama posle ispadanja iz Premijer lige. Tek su na 13. mestu i menadžera Tondu Ekerta čeka mnogo posla na putu da vrati ekipu na nekadašnji nivo. Činjenica da je Sautempton odigrao četiri meča za 16 dana nikako ne pomaže, pošto su osvojena samo dva boda, pa je jasno da protiv Milvola, Sveci moraju da urade daleko više ako žele da im se približe na tabeli.
Ekert kaže da nema čarobni štapić da reši sve probleme odjednom, sada ga muči fizički i mentalni umor pojedinaca. U prvom meču sa Milvolom, krajem novembra na Denu, izgubili su sa 3:2.
"Nemamo prost odgovor na sve, ako pogledate igrače koji su došli sa strane, božićni period mečeva je nešto sasvim novo za njih. Pomaže nam što smo već igrali protiv Milvola, jer smo već videli te igrače. Da igrate prvi put protiv njih, sasvim je drugačije. Što vam više mozak radi, noge su vam sporije i suprotno, naš posao je da igračima omogućimo da im bude što lakše i tečnije u ovom periodu. U nekim trenutku morate da se naviknete na okolinu, tako je za svakoga, tako da je po meni taj mentalni zamor mnogo kompleksnija stvar od fizičkog", poručio je Ekert.
Što se tiče Milvola, u tim se posle suspenzije od tri meča vraća Femi Aziz, dok su van stroja zbog povreda Dan Keli, Derek Mazu-Sako, Džoš Koburn, Vil Smolboun, Luk Kundl, Kasper de Nor, Lukas Jensen i Masilo Luongo.
🎁🎁🎁
🎁🎁🎁
ČEMPIONŠIP, 25. KOLO
Četvrtak
13.30: (2,20) Blekburn (3,35) Reksam (3,35)
16.00: (2,35) Votford (3,35) Birmingem (3,05)
16.00: (1,80) Sautempton (3,60) Milvol (4,60)
16.00: (1,50) Preston (4,20) Šefild Venzdej (6,75)
16.00: (2,85) Svonsi (3,10) VBA (2,65)
16.00: (3,10) Derbi (3,30) Midlsbro (2,35)
16.00: (1,35) Ipsvič (4,90) Oksford (9,50)
16.00: (2,15) KPR (3,45) Norič (3,35)
16.00: (2,40) Hal (3,30) Stouk (3,00)
16.00: (4,20) Čarlton (3,50) Koventri (1,88)
16.00: (1,70) Bristol Siti (3,60) Portsmut (5,30)
18.30: (1,85) Šefild Junajted (3,50) Lester (4,40)
*** kvote su podložne promenama






_62_Cropped.jpg.webp)





.jpg.webp)
.jpg.webp.webp)


