Milan počinje da liči na nešto: Džek je čovek kog su čekali, Teo daje, ali i greši (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.12.19. | 22:46

Rosoneri prvi put vezali dve pobede

Nije to bila ništa posebno, ali Milan polako daje znakove života i počinje da liči na nešto. Da li je Pioli konačno uspeo da nepšto promeni ili su neki igrači preuzeli više odgovornosti, teško je proceniti. Ali neki napredak se vidi.

Milan je večeras prvi put u sezoni vezao dve pobede. Pobedio je 3:2 na gostovanju nezgodnoj Bolonji na čiju klupu se uz ovacije vratio Siniša Mihajlović. Opet je Milan mogao da napravi od gotovog veresiju, ali je ipak uspeo da zadrži zasluženu pobedu.

Čovek koji je uneo tračak svetlosti u sumornu jesen Rosonera je bez sumnje Đakomo Bonaventura. Popularni Džek je 11 meseci bio van terena zbog teške povrede zarađene prošle jeseni. Vratio se 29. septembra i polako počeo da se uigrava sa ekipom i vraća u formu. Pioli ga je u poslednja tri meča gurnuo u prvu postavu i nije zažalio. U pretprošlom kolu je Bonaventura postigao sjajan gol za remi sa Napolijem, u prošlom je bio veoma zaslužan za pogodak Tea Ernandeza u 90. minutu minimalne pobede u Parmi, a večeras je Džek golom za 3:1 prelomio pobednika u Bolonji.

Bilo je ovo možda i najbolje Milanovo izdanje u sezoni. Kšištof Pjontek je na početku meča iznudio penal koji je pretvorio u rano vođstvo Rosonera. Već posle pola sata igre je bilo 2:0 za Milan. Suso je sjajno pronašao Tea Ernandeza koji je kao pre sedam dana u Parmi uklizao i postigao gol.

Uz Bonavneturu, Španac je definitivno igrač koji je doneo boljitak u igri Milana i polako postaje jedan od lidera iako je večeras mogao sve da upropasti. Iako bek, očigledno da mu je ofanziva jača strana od defanzive u kojoj ume da bude kritičan. Upravo je Ernandez oživeo nade Bolonje lošom intervencijom posle kornera u 40. minutu kada je zatresao sopstvenu mrežu.

Na njegovu sreću, domaćina je već na početku drugog poluvremena primirio Bonaventura lepim udarcem sa 16 metara kao protiv Napolija.

U nastavku je Bolonja više napala, ali je i Donaruma zaradio platu. Izgledalo je da će Milan privesti meč kraju kada je Ernandez srupšio Orsolonija, a sudija uz VAR konsultaciju pokazao na belu tačku. Sansone je smanjio na 2:3, ostalo je još desetak minuta nade za Bolonju, ali se Milan dobro branio i kontrolisao situaciju. Na kraju i zasluženo pobedio.

Bolonja - Milan 2:3 (1:2)
/Ernandez 40 autogol, Sansone 84 penal - Pjontek 15 penal, Ernandez 32, Bonaventura 46/

(FOTO: Shutterstock)