Košarkaši se penju na FIBA rang-listi

Vreme čitanja: 1min | uto. 03.03.20. | 16:19

Košarkašice su osme

Evo novog preseka na Fibinoj rang-listi. I poslednjeg pred Olimpijske igre u Tokiju. Izabranici Igora Kokoškova popravili su plasman posle februarskih evropskih kvalifikacija i sada su peti na svetu, dok je ženska reprezentacija Srbije pala za jednu poziciju i trenutno se nalazi na osmom mestu.

Košarkaši Srbije popravili su plasman posle februarskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine i prestigli su Francusku na petom mestu FIBA rang-liste.

Izabrane vesti

Na prvom mestu su Sjedinjene Američke Države, slede Španija, Australija i Argentina, a u Top 10 su još Grčka, Litvanija, Češka i Brazil.

Mesto među najboljih deset selekcija na svetu imaju i košarkašice, koje zauzimaju osmu poziciju. Izabranice Marine Maljković pokvarile su plasman za jedno mesto, pošto ih je pretekla reprezentacija Belgije.

Na čelu liste u Sjedinjene Američke Države, Australija je na drugom mestu, Španija je treća, a u među pet najboljih reprezentacija na svetu su Kanada i Francuska. Među 10 najbolje rangiranih su i selekcije Turske, Japana i Kine.

FOTO: MN Press


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara