Saša Zdjelar (©Twitter/FC Zenit)
Saša Zdjelar (©Twitter/FC Zenit)

Meč za titulu: Zenit se sa Zdjelarom čuva od Stankovićevog Spartaka i rasprodate Okritije arene

Vreme čitanja: 3min | ned. 16.03.25. | 09:53

Derbi 21. kola Premijer lige Rusije na programu je ove nedelje od 17.45 časova

Iako je u toku tek 21. kolo ruske Premijer lige, po mnogima ove nedelje od 17.45 časova na programu je meč za titulu. U najmanju ruku, to će biti utakmica za najbolju poziciju pred finiš šampionske trke. Spartak će u Moskvi ugostiti Zenit, u borbi za prvo mesto na tabeli.

Koliko je velika euforija pred ovaj susret najbolje pokazuje podatak da je Spartak rasprodao sve ulaznice za Okritije arenu (45.360 mesta) još u utorak. Svega dva dana pošto su Moskovljani doživeli veoma neočekivan i bolan poraz od Rubina (1:2) koji ih je oborio sa prve na treću poziciju na tabeli.

Izabrane vesti

I, što je još gore, doveo u situaciju da danas moraju da jure pobedu i da im remi više ne odgovara toliko…

Pa opet, veliki odaziv navijača samo potvrđuje koliko oni veruju u tim koji trenira Dejan Stanković. Doći će da podrže momke u crveno-belim dresovima, a njihov zadatak je da odigraju možda i najbolji meč u sezoni. Jer samo tako mogu da sruše šestostrukog uzastopnog prvaka Rusije.

17.45: (2,50) Spartak Moskva (3,15) Zenit (3,00)

Obe ekipe imaju kadrovske probleme i neće igrati u najjačem sastavu. Spartak je bez Aleksisa Duartea, koji je protiv Rubina neiskusno naseo na provokaciju albanskog fudbalera Mirlinda Dakua, dobio crveni karton i sada je suspendovan. Ogroman je to udarac za Spartak, pošto Paragvajac u tandemu sa Srđanom Babićem čini sjajan štoperski par, možda i najbolji u čitavoj ligi. Sad, Duartea će morati da odmeni Ruslan Litvinov, koji će igrati na mestu desnog štopera (Babić je levi).

I Zenit je u prošlom kolu dobio nepotrebni crveni karton, u pobedi nad Fakelom (2:0). U finišu meča je defanzivni vezista Vendel isključen, pa ni budući fudbaler Botafoga (prelazi u Brazil na leto) neće konkurisati za derbi.

Najverovatnije će Brazilca u derbiju da odmeni Saša Zdjelar, nekadašnji vezista Partizana koji je pomalo neočekivano ove zime došao u Sankt Peterburg iz CSKA Moskve. Taj transfer je potpuno zatekao ruske fudbalske eksperte.
Postoje tri opcije kao zamena za Vendela, Zdjelar, Vanja Drkušić i Gorškov. Čini mi se da će Semak pustiti Srbina od prvog minuta. On će zajedno sa Bariosom da očvrsne tu srednju zonu“, kazao je nekadašnji fudbaler Mančester Junajteda Andrej Kančelskis, koji se potom susreo sa pitanjem novinara „zašto je Zdjelar potreban Zenitu“:
Videćemo u nedelju. Zdjelar nije blistao u CSKA, ali nije ni brljao. On je klasičan defanzivni vezista. Uzme loptu protivniku i prosledi je najbližem do sebe. Ne sećam se da sam video ijednu veliku asistenciju od njega“.

Sudeći po tome kako poslednjih godina izgledaju derbiji između Zenita i Spartaka, možemo da očekujemo i danas tvrdu i ne preterano atraktivnu utakmicu. Tri od prethodna četiri njihova takmičarska susreta završena su bez golova. Uključujući i prvi ovosezonski, 24. avgusta.

Zenitu bi sada takav rasplet odgovarao, pošto ima tri boda više od Spartaka. S toga, Dejan Stanković je taj koji će morati da smisli delotvoran način da se napadne.
Mislim da će ovog puta definitivno da bude golova. Zenit deluje malo bolje u ovom trenutku, ali Spartak igra kod kuće i verovatno će probati da se iskupi za poraz u Kazanju. Moja prognoza je da će meč da se završi rezultatom 1:1“, zaključio je Kančelskis.

RUSIJA 1 – 21. KOLO

Subota

Orenburg – Fakel 1:0 (0:0)

/Božin 90+4ag/

Himki – Ahmat 1:1 (0:0)

/Zorin 76ag – Zorin 72/

Dinamo Mahačkala – Krilja Sovjetov 4:0 (2:0)

/Agalarov 29, 75pen, Azi 38, Gadzijev 89/

Lokomotiva – Dinamo Moskva 2:1 (1:1)

/Vorobjev 38, Slijanov 76 – Artur 45/

Nedelja

11.00: (3,80) Akron Toljati (3,45) CSKA Moskva (2,00)

13.15: (2,30) Rubin (3,20) Nižnji Novgorod (3,30)

15.00: (2,40) Rostov (3,40) Krasnodar (2,95)

17.45: (2,50) Spartak Moskva (3,15) Zenit (3,00)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Spartak MoskvaDejan StankovićSaša ZdjelarSrđan BabićZenit Sankt PeterburgRusija 1

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara