Marota bez milosti: AntiJuve klauzula za Ikardija! Nema više šale sa Interom...
Vreme čitanja: 2min | čet. 15.08.19. | 08:57
Inter čini sve da nanese štetu ljutom rivalu
Dugo godina je Inter pokušavao i pretio da će se suprostaviti Juventusu, ali sa reči nije mogao da pređe na dela. Dolaskom dugogodišnjeg Juventusovog direktora Bepea Marote na ključnu funkciju u Interu, stvari su postale lične.
Marota se u Juventusu dokazao kao jedan od najsposobnijihoperativaca u današnjem fudbalu i uz Antonija Kontea je bio najzaslužniji za početak Juventusove dominacije, na čijim temeljima je kasnije Maks Alegri nadogradio još moćniji Juve. Tandem Marota – Konte je danas glavna nada Intera da će ta Juventusova dominacija biti prekinuta.
Izabrane vesti
Marota je nekim potezima već bacio rukavicu u lice Juventusa i stao mu na žulj. Najveću pobedu je odneo u trci za dovođenjem Romelua Lukakua, a sada zabija klinove pod nokte bivšem klubu u sluaju Maura Ikardija.
Nije tajna da Juventus želi Ikardija i da mu se nada u finišu prelaznog roka. Nije tajna ni da Ikardi želi transfer samo u Juve. Ali, isto tako Marota radi sve da ražalovani kapiten ne završi u redovima najvećeg rivala.
Marota se nemilosrdno obračunao sa Ikardijem zbog svega što je kontroverzni Argentinac radio prošle sezone. Ikardi i njegova supruga su ucenjivali Inter, ponašali se nekorektno i napravili cirkus od uglednog kluba. Marota je presekao tokom sezone i izbacio Ikardija iz tima, oduzeo mu traku i najavio da za njega nema mesta u Interu. Čak i po cenu da izgubi desetine miliona evra i svesno obori tržišnu vrednost napadača za kojeg je Inter letos tražio preko 100.000.000 evra.
Izbacivanjem iz tima, Ikardijeva cena je pala jer svi zainteresovani klubovi znaju da Inter mora da ga proda. Ipak, Marota je za Juventus odredio jednu cenu (90.000.000 evra), a za druge zainteresovane klubove (Napoli i Roma) drugu - 70.000.000. Mada će ga na kraju verovatno pustiti i za 60.000.000 evra u Rim ili Napulj.
Ali pod još jednim uslovom. Marota će insistirati na ubacivanju „antiJuve“ klauzule ako Ikardi pređe u Romu ili Napoli. To znači da Argentinac neće moći posle godinu dana da pređe u Juventus. Inter ne želi ništa da prepusti slučaju, a Marota baš želi da zagorča život bivšem kapitenu i bivšem klubu. Uradiće sve da oni ne ujedine snage...
Jedina Juventusova šansa da se dokopa Ikardija je da ponudi Paula Dibalu za njega. Ali na taj način bi Juve priznao poraz u pregovorima sa Marotom jer je na početku pregovora tražio novac i Ikardija za Dibalu koji realno vredi više na fudbalskom tržištu od kontroverznog zemljaka.
Trenutna pat pozicija nikome ne odgovara i neće još dugo moći da se održava. Inter mora da proda Ikardija, Argentinac mora negde da igra, a Juventus nema adute kojima bi rešio ovu situaciju. Kako se bliži kraj prelaznog roka, tako rastu šanse da Ikardi završi u Romu ili Napoliju. Što bi bila druga velika pobeda Bepea Marote nad Juventusom u ovom prelaznom roku.
(FOTO: Reuters)