
Mančester Siti kupio Deturbea i izjednačio rekord Lige 2
Vreme čitanja: 2min | ned. 28.06.26. | 10:57
Posao vredan 25.000.000 evra, momak već poslat na pozajmicu
Posao dogovoren još u aprilu mesecu priveden je kraju sinoć i kompletiran: mladi krilni napadač Troe - Matis Deturbe (19), postao je i zvanično novi igrač Mančester Sitija.
Ono što je zanimljivo, Deturbe neće odraditi nijedan trening u novom klubu, a već će biti poslat na pozajmicu. Prvobitna ideja bila je da ostane još godinu dana u Troi - klubu koji je u vlasništvu Siti grupe - međutim nakon razgovora s ljudima koji brinu o njegovoj karijeri, ipak je odlučio da napravi iskorak. Javio se Monako i Građani su napravili specifičan dogovor sa klubom iz Kneževine.
Izabrane vesti
Deturbe je u osnovi pozajmljen na godinu dana, s tim da će ugovoreni aranžman biti produžen na još godinu dana ukoliko u prvoj godini momak odigra pet utakmica za prvi tim. Ulaskom u tu drugu godinu pozajmice, Monako dobija opciju kupovine, a u zavisnosti od toga kako se igrač bude razvijao tu su i određeni bonusi.
Mančester Siti će imati pravo da u bilo kom trenutku prekine pozajmicu i vratio 19-godišnjaka u svoje redove, ali za tako nešto moraće da plati 'penale'. Ni francuski ni engleske medije ne govore o konkretnim ciframa...
Ono što je od ranije poznato jeste cena transfera. Englezi su izjednačili rekord Lige 2, pošto su za Deturbea platili svojoj filijali 25.000.000 evra (sa sve bonusima), koliko su pre dve godine (takođe Troi) platili i Savinja.
Matis Deturbe odigrao je 46 utakmica u Ligi 2, postigao tri i namestio šest pogodaka...
tagovi
Obaveštavaj me
Man. Siti

.jpg.webp)

_Cropped.jpg.webp)
.jpg.webp)


.jpg.webp)