Mamadu Mbođ i Voja Stanković dobro preznojili srpski tandem u Olimpijakosu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.07.21. | 23:05

Nefči imao bolju statistiku, ali ne i povoljan rezultat u Pireju

Nije se dogodilo iznenađenje u prvom meču Olimpijakosa i Nefčija, ali su navijači atinskog kluba sigurno očekivali više od svojih fudbalera nego što je minimalna pobeda.

Jedini gol postigao je Mohamed Kamara u 29. minutu udarcem sa dvadesetak metara, a kumovala mu je loša procena gostujućeg golmana Agila Mamadova.

Iako su gol postigli "na vreme", domaći fudbaleri dobro su se preznojili protiv rivala iz Azerbejdžana. Moraće izabranici grčkog šampiona mnogo više da pokažu u revanšu za nedelju dana, inače bi mogli da ostanu bez već upisanog dvomeča sa Murom ili Ludogorecom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Upozoravajuća je statistika za Olimpijakos iz večerašnjeg duela. Čak četiri puta više pokušaja za pogodak imali su gosti iz Bakua (12:3). Od toga, četiri šuta išla su u okvir gola, naspram samo dva igrača u crveno-belim dresovima.

Verovatno bi dosta toga bilo drugačije da Olimpijakos nije igrao 20 minuta sa igračem manje zbog isključenja jedinog strelca, ali i Nefči je od 63. bio sa desetoricom zbog isključenja Merta Čelika koji je izuzetno neoprezno i opasno karate potezom zaustavio desnog beka Atinjana, Olega Rebčiuka.

Pre njega direktan crveni karton u 43. minutu Kamara je dobio zbog šutiranja Namika Alaskarova u glavu. Učinio je to prilično jako, misleći da će zahvatiti loptu, uopšte se i ne obazirući na to što je protivnički igrač blizu njega.

U startnoj postavi Olimpijakosa bila su oba srpska internacionalca: Svetozar Marković u odbrani, a Lazar Ranđelović u napadu. I jedan i drugi su, ipak, zamenjeni. Ranđelović na početku drugog poluvremena, a Marković u 78. minutu. Na drugoj strani, štoperski tandem Nefčija činili su nekadašnji igrači Crvene zvezde i Partizana, Mamadu Mbođ i Vojislav Stanković.

Dobro su namučili napadače favorizovanog rivala, pa nas izvesno očekuje uzbudljiv revanš za sedam dana u Bakuu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - 2. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Alaškert – Šerif 0:1 (0:0)