Majstorska asistencija Milinković Savića, Lacio i Inzagi lakše dišu

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.09.19. | 22:30

Na Olimpiku pala Parma

Mala kriza je drmala Lacio prethodnih sedam dana. U prošlom kolu Serije A je rimski tim poražen u Ferari, a potom i od Kluža u Ligi Evrope. Počele su da rastu tenzije u timu, trener Inzagi se našao na ledu kod predsednika Lotita, a Sergej Milinković Savić i „TukuKorea na ledu kod Inzagija koji im je zamerio neke stavri i ohladio ih klupom. Mirisalo je na zapaljivu atmosferu, ali je večeras došla pobeda koja će smiriti tenzije.

Lacio je savladao Parmu na Olimpiku sa 2:0, a srpski vezista je maestralnom asistencijom za Adama Marušića izveo najlepši potez na meču kojim je rešen pobednik. Na neki način je Sergej odgovorio treneru i pokazao mu da je igrač koji mora da ima mesto u timu. Atmosfera u Formelu bi sada trebalo da bude opuštenija i da svi lakše dišu.

Lacio je načeo Parmu već posle osam minuta. Mat u tri poteza. Golman Strakoša je našao Luis Alberta na centru, a ovaj fenomenalnom loptom lansirao Ćira Imobilea pred gol Parme. Napadač poput Imobilea na greši u takvim situacijama...

Posle vođstva je Milinković Savić imao strašan šut koji je prošao nekoliko centimetara od stative. Imali su i gosti zanimljive pokušaje preko Inglezea, Lacio je pretio preko Luis Alberta i Koree, Imobileov šut na početku drugog poluvremena je ispod prečke izvadio sjajni Sepe, Luis Alberto je iz kornera pogodio stativu...

Bilo je pitanje kada će Lacio prelomiti Parmu drugim golom i to se desilo u 67. minutu. Milinković Savić je sjajnim pasom prebacio celu odbranu Parme i pronašao Marušića koji se vrlo dobro snašao i zatresao mrežu. Ubrzo posle toga je Marušić bio blizu i drugog gola ali je Sepe spasao mrežu Parme.