Milan Majstorović (©(fcdynamo.ru)
Milan Majstorović (©(fcdynamo.ru)

Majstorović se vratio na teren posle 574 dana, tek kreće prava borba za oporavak karijere

Vreme čitanja: 4min | pet. 01.05.26. | 09:51

Talentovani štoper Dinama iz Moskve će najverovatnije dobiti što je veći moguću minutažu u finišu prvenstva Rusije, kako bi uhvatio ritam za letnje pripreme

Kakve su nam vesti stizale iz Rusije pred početak sezone 2024/2025, bili smo ubeđeni da ćemo kroz godinu-dve pričati i pisati o Milanu Majstoroviću kao o legitimnom kandidatu za prvu postavu reprezentacije Srbije. Igrao je mladi fudbaler odlično za moskovski Dinamo, čak se u jednom trenutku Milan raspitivao za njegovu cenu, pa je delovalo da je blizu toga da lansira karijeru u orbitu. Nažalost, povrede su odložile poletanje, duže od godinu i po dana je nekadašnji defanzivac Vojvodine morao da provede na bolovanju, ali konačno iz ruske prestonice nam ponovo stižu dobre vesti. Majstorović se vratio na teren.

Kada čujemo da je neki sportista morao na tako dugu pauzu, obično pomislimo na povrede ukrštenih ligamenata ili ahilove tetive. Međutim, problem 21-godišnjeg Novosađanina je bio znatno kompleksniji.

Izabrane vesti

Posle utakmice sa Dinamo Mahačkalom, koja se odigrala 29. septembra 2024. godine Majstorović se požalio klupskim lekarima na bol u preponi. Već neko vreme ga je osećao, igrao je kroz bol, ali problem se nije rešavao sam od sebe.

Kako je kasnije doktor moskovskog kluba potvrdio, utvrđeno je da mladi štoper ima hronični ARS sindrom. Reč je o upali tetiva i mišića u predelu prepona i karlice, koju su najpre Rusi probali da reše terapijom, pa kasnije i operacijom.

18.30: (2,20) Lokomotiva Moskva (3,50) Dinamo Moskva (3,20)

Bitan deo tretmana ARS sindoma je dugoročno mirovanje, što je naravno poseban problem kada pričamo o uobičajnom životu mladog sportiste. Rusi su prvo predviđali da će se Majstorović vratiti na teren na proleće 2025. godine, pa da će da bude spreman za početak ove sezone, da bi se na kraju ispostavilo da je tek na zimskim pripremama počeo malo više da radi sa ekipom.

Tokom čitavog tog perioda oporavka klupski lekari su se konsultovali sa stručnjacima iz inostranstva, Majstorović je išao i na terapije izvan Rusije. Konačno, zeleno svetlo za povratak u pun trenažni proces dali su mu početkom marta, a njemu je trebalo još oko mesec dana da uhvati takmičarski ritam.

Na vreme za sam finiš prvenstva. Svoju prvu utakmicu od onog meča sa Dinamom iz Mahačkale Majstorović je odigrao prošle nedelje protiv Sočija (2:0). Bio je starter, ali je na poluvremenu ostao u svlačionici. Naravno, navijači su se odmah zabrinuli šta se to desilo sa srpskim fudbalerom, ali umirio ih je generalni direktor Dinama Pavel Pivovarov.
Fenomenalna stvar je što se Majstorović oporavio i što je spreman da igra. Uz božiju volju, nastaviće tako. Doživeo je lakšu povredu u uvodnoj fazi utakmice sa Sočijem, pa je stručni štab odličio da ništa ne rizikuje i da ga izmeni na poluvremenu. Nije ništa ozbiljno”, kazao je Pivovarov.

Ruski mediji su pisali da bi naš fudbaler trebalo da bude spreman za gradski derbi sa Lokomotivom, koji je na programu ovog petka od 18.30 časova na RZD areni. Do kraja šampionata Rusije su ostala samo još tri kola, a plan stručnog štaba Policajaca je da Majstorović odigra što je više minuta moguće, kako bi uhvatio ritam za letnje pripreme za narednu sezonu. Praktično žele da ga sada stave na test opterećenja.

Školarac Vojvodine, koji nikada nije odigrao nijedan takmičarski meč za prvi tim Lala, u Dinamo je došao u februaru 2023. godine kao standardni član omladinske reprezentacije Srbije. Policajci su ga kaparisali za 1.200.000 evra prvog dana kada je proslavio punoletstvo.

Već u martu je počeo da dobija šansu, u početku je ulazio sa klupe, da bi sredinom aprila postao prvotimac. Vezao je na nekoliko mečeva po 90 minuta, pre nego što ga je sredinom maja 2023. godine snašao prvi veliki peh – pokidao je ligamente kolena.

Majstorović je zbog te povrede pauzirao godinu dana, vratio se krajem sledeće sezone tako što je odigrao samo jednu utakmicu protiv Orenburga. I to svega oko pola sata je proveo na terenu. Sačekali su u Dinamu da odradi letnje pripreme, uvideli tamo da je u potpunosti zdrav i od 1. kola sezone 2024/2025 je bio starter. Tada je zapao za oko skautima Milana, pa su Policajci brzo reagovali i produžili sa njim ugovor do leta 2027. godine. Ali, nažalost već posle 11 takmičarskih utakmica Majstorović je ponovo morao na bolovanje...

Nadajmo se da je sa istekom tog 574. dana pauze prošao i najteži period u karijeri 21-godišnjeg fudbalera. Najvažnije je što je ponovo na terenu, ali prava borba za potpun oporavak za njega tek sada počinje. Dobra stvar je što Dinamu ova preostala tri meča nemaju nikakav poseban takmičarski značaj, svakako će ostati na sredini tabele ruske Premijer lige, tako da će mladi fudbaler moći koliko-toliko rasterećenije da igra i vraća osećaj.

🎉🎉🎉

Ako još uvek nisi probao, ne znam šta si čekao do sada - free to play je tu već neko vreme! Tipuj potpuno besplatno i osvoji do 10.000 RSD

🎉🎉🎉

RUSIJA 1 – 28. KOLO

Petak

16.00: (4,10) Krilja Sovjetov (3,50) Spartak Moskva (1,90)

18.30: (2,20) Lokomotiva Moskva (3,50) Dinamo Moskva (3,20)

Subota

13.00: (2,90) Dinamo Mahačkala (2,95) Rostov (2,70)

15.30: (1,95) Baltika (3,35) Rubin (4,20)

18.00: (3,90) CSKA Moskva (3,50) Zenit (1,95)

Nedelja

13.30: (3,00) Soči (3,40) Orenburg (2,35)

16.00: (7,00) Akron (4,30) Krasnodar (1,48)

18.30: (2,00) Ahmat (3,45) Nižnji Novgorod (3,80)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Lokomotiva MoskvaDinamo MoskvaRusija 1Milan Majstorović

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara