Pogodak Zelkea (© Reuters)

Magatovih 500 puta u Bundesligi, Herta se čupa

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.22. | 20:18

Dve pobede davljenika u nedeljnim utakmicama 31. bundesligaškog kola

Jedan na početku, jedan na kraju. Posledica: Herta na bezbednoj teritoriji. U jednoj od ključnih utakmica u borbi za očuvanje statusa, klub iz Berlina je savladao direktnog konkurena, Štutgart i tako pokazala da spremno ulazi u završnicu sezonu kojoj bi trebalo da se spasi ispadanja u Cvajtu.

U završnom meču 31. kola, ekipa novog trenera Feliksa Magata slavila je 2:0, tako što je kobne udarce Švabama. Najpre preko Davija Zelkea koji je regovao na ubacivanje s alevog boka Marvina Platenharta, za tek treći pogodak napadača vraćenog sa pozajmice iz Volfsburga na početku sezone. Potom i minijature Išaka Belfodila u nadoknadi, što su skoro jedine dva zdrave napadačke opcije koje stručni štab ima na raspolaganju pred kraj prvenstva. Ranije su iz stroja poispadali Stevan Jovetić, Li, Ensona...

Uticaj Feliksa Magata je vidljiv. Došao je sa zadatkom da pokrene tim na rubu ispadanja, zabeležio treću pobedu u pet kola, drugu uzastopnu posle one nad Augzburgom u gostima i sad je Herta četiri boda ispred Štutgarta, ograničenog na mali broj šansi u ovom meču.

Magat je tako na savršen način proslavio redak jubilej: 500. meč u Bundesligi. I to baš protiv Štutgarta na čijoj klub je proveo tri sezone.

Istovremeno, krucijalnu pobedu ostvario je Augzburg. Na gostovanju Bohumu do kraja prvog poluvremena utabao je put ka slavlju (trećem u poslednjih pet rundi) i deluje da neće ispasti, jet upoči poslendjih 270 minuta fudbala ima sedam bodova više od Štutgarta, koji bi po sadašnjem preseku išao u plej-of.