Maestro Nejmar za legendu Brajanta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 23:04

PSŽ pobedio u Lilu, Brazilac odao poštovanje nastradaloj legendi

Ni fudbal nije zaobišla planetarna tuga zbog pogibije jednog od najvećih koašrkaša u istoriji Kobija Brajanta.

Brazilska zvezda Nejmar je večeras sa dva gola doneo pobedu (2:0) Pari Sen Žermenu u Lilu, a drugi gol je posvetio nastradaloj legedni. Brazilac je na poluvremenu pri vođstvu 1:0 saznao za smrt legendarnog Amerikanca. U drugom poluvremenu je postigao iz penala i posvetio ga je Brajantu. Pogledao je ka nebu a onda prema kameri pokazao prstima brojeve dva i četiri koji simbolizuje broj 24. Broj koji je Kobi nosio u drugom delu karijere.

Što se utakmice tiče, Nejmar je zaista bio prva faca utakmice. Prvi gol je postigao posle majstorskog duplog pasa sa Di Marijom i udarca sa 16 metara. Jedan od poteza sezone u francuskom fudbalu. Uživajte...

PSŽ je bio bolji rival i zasluženo vodio na poluvremejhiu, a drugo poluvreme je počelo penalom za goste Nejmar je bio siguran i gol posetio nastradaloj NBA legendi.

Brazilac je ostavio sjajan utisak za razliku od „nevidljivog“ saigrača Ikardija i večeras nespretnog Mbapea. Nejmar je večeras stigao do brojke od ukupno 36 golova na 50 mečeva u francuskom šampionatu. Poslednji igrač kojem je uspelo da tako brze dođe do 46 golova je bio Gunar Anderson pre skoro 70 godina.

FRANCUSKA 1 - 21. KOLO:

Nica - Ren 1:1 (0:0)