Ludo do bola! Kaljari od 1:3 do 4:3 za 20 minuta, Sardinija uživa u spektaklu (VIDEO)

Komentari: 9
Neverovatan preokret ekipe Rolanda Marana

Ako ove sezone želite da gledate spektakularne fudbalske predstave, onda gledajte Kaljari. Ekipa Rolanda Marana još jednom je pokazala da poseduje karakter velikih pobednika, pošto je u okršaju sa Sampdorijom na svojoj Sardena Areni dva puta imala dva gola zaostatka, poslednji put u 75. minutu, ali je na kraju stigla do neverovatnog slavlja u šestom minutu nadoknade - 4:3 (0:1).

Za to je bio zaslužan trio domaćeg tima Pelegrini, Najngolan, Pedro. Prvi je namestio dva gola, drugi je dao gol i zabeležio asistenciju, dok se treći dva puta upisao u strelce. Oni su uspeli u potpunosti da ponište sve sjajne poteze Fabija Kvaljarela, koji je večeras odigrao najbolji meč u ovoj sezoni, ali na Sardiniji nije bilo dovoljno ni za jedan bod.

A Sampdorija je večeras bila odlična, više je nego jasno da je Klaudio Ranijeri u potpunosti uspeo da podigne ovaj tim, ali Kaljari ove sezone igra najluđi fudbal u Italiji. Goste iz Đenove je predvodio fantastični Fabio Kvaljarela, koji je postigao dva gola i namestio pogodak Gastona Ramireza u 52. minutu.

Sampdorija je do 69. minuta vodila sa 2:0, a onda je stadion dobro prodrmao Radža Najngolan sjajnim udarcem sa 20 metara udaljenosti. Ipak, već u sledećem napadu viđeno je pravo majstorstvo Kvaljarele. Fenomenalni veteran je na spektakularan način iskoristio odličnu loptu Gabijadinija i udarcem iz voleja matirao Rafaela.

Ali, to nije bio kraj već početak spektakla na Sardiniji. Žoao Pedro je 75. minututu krunisao dobar centaršut Luke Pelegrinija, a samo minut kasnije i upotrebljiv pas Radže Najngolana. Maranov tim nije odustajao, strateg domaćih je u trećem minutu nadoknade na teren poslao poslednjeg napadača na klupi Alberta Ćerija, koji je u poslednjem napadu Kaljarija na utakmici bio na pravom mestu da glavom zakuca loptu u mrežu posle centaršuta odličnog Pelegrinija.

Domaćin se ovom pobedom vratio na četvrto mesto Serije A, pa tako nastavlja da sanja o Ligi šampiona u narednoj sezoni. Sampdorija je ostala na pragu opasne zone, ali je jasno da će ovaj tim uskoro pobeći iz doneg dela tabele.