Lokomotiva ubedljivo dobila Soči u Moskvi

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.05.23. | 18:43

Meč su obeležile povrede dvojice domaćih igrača, ali i ubedljiva pobeda Lokosa protiv ekipe sa obale Crnog mora – 3:0

Ekipa iz glavnog grada Rusije ubedljivo je savladala Soči u okviru 26. kola ruske Premijer lige (3:0), ali meč će ostati u sećanju i po lepim, a i ne baš lepim detaljima po domaće. U 34. minutu utakmice odbrambeni igrač domaćih Stanislav Magkejev se povredio bez kontakta, a igrač Sočija, Artur Jusupov koji je bio ispred njega sa loptom, učinio je divan gest i izbacio loptu van igrališta.

Samo dva minuta kasnije, opet povreda. Crnogorski napadač Luka Đorđević nije mogao da nastavi meč i umesto njega ušao je Georgij Melkadze.

To nije bio kraj dešavanjima u prvom poluvremenu. Gol je u 41. minutu postigao Nair Tiknizijan koji se najbolje snašao posle odbijene lopte i sa pet metara bio precizan

U samoj nadoknadi u gužvi i posle više odbijenih lopti najsnalažljiviji bio je Artem Karpukas, njemu je lopta srećno doskočila na levu nogu i uspeo ja da matira golmana Leoparda.

U drugom poluvremenu viđeno je još uzbuđenja pred sam kraj. Petnaestak minuta pred kraj napadač Lokosa Vilson Isidor postiže treći gol čime potvrđuje pobedu svoje ekipe, ali tu nije kraj. Osam minuta pred kraj Kristijan Noboa dobija priliku da smanji prednost domaće ekipe sa bele tačke,ali sjajni Ilja Lantratov brani penal.

Lokomotiva se popela na deveto mesto posle ovog meča, a Soči ovim porazom pada na deseto mesto ruskog šampionata. Lokosi u sledećem kolu igraju u gradskom derbiju protiv Dinama na VTB areni , Soči sa šampionom Zenitom u Sankt Petersburgu .

RUSIJA 1 - 26. KOLO

Himki – Dinamo Moskva 0:1 (0:0)