Ljuta Krajina umalo videla čudo! Panatinaikos patio, Borac uzeo istorijski bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 03.10.24. | 22:55

Banjalučani desetak minuta držali u šaci Grke, imali su prilike, mogli do pobede, ali isto tako i da ostanu bez svega…

Krajina je prkosna i ponosna, Krajina je ljuta i ove noći slavi veliki bod! Istorijski u Ligi konferencije!

Ulagao je Panatinaikos tokom leta kako se ne pamti u skorije vreme, još od odna kada je u Atinu došao Đibril Sise. Potrošio je skoro 20.000.000 evra, angažovao Tetea, Fakunda Peljistrija, Bartolomeja Drongovskog… I dobrih desetak minuta drhtao u Banjaluci! Imao ga je Borac u jednom trenutku u šaci, imao je prilike i mogao do pobede, ali isto tako i da ostane bez svega u završnici. Odoleo je i uzeo bod – 1:1 (0:1).

Jedni Grci su osvojili Banjaluku, ne i drugi! Panatinaikos nije uradio što i PAOK, nije je pokorio. A, imao je prednost, nadirao u poslednjim minutima, visio u kaznenom prostoru, napunio ga i čekao odbitak – nije ga dočekao. Sve su raščistili igrači Borca. Ono što nisu pokupili, ili je završilo pored gola ili u naručju Damjana Šiškovskog, koji je istisnuo Filipa Manojlovića, jednog od junaka remija u Budimpešti, ali i tragičara u revanšu sa Ferencvarošem.

Banjaluka je bila na nogama kada su dolazili Mađari, omorina joj nije smetala. Ali, zato kiša… Tribine su bile praznjikave, navijači su ostali u kućama. Mnogi su zasigurno zažalili dok su na ekranima gledali trk Đorđa Despotovića ka zapadnoj tribini i slavlje sa onima koje nikakav kijamet ne može da odvoji od stadiona.

Kada je Đorđe Despotović sve nadskočio i na centaršut Sebastijana Erere sproveo loptu u mrežu i tako poništio pogodak Anastasiona Bakasetasa, čijem preciznom hicu je u prvom poluvremenu prethodila kombinacija Filipa Đuričića i Filipa Mladenovića, doveo je atmosferu do usijanja. Našao se u čudu Panatinaikos, jer se za tili-čas sve okrenulo. Borac više nije bio u podređenom položaju, nije bio onaj tim koji je pred nadoknadu strahovao hoće li glavni sudija, posle udarca Nemanje Maksimovića, pokazati na belu tačku zbog igranja rukom, nego je napadao. U talasima.

Do tada poneka poluprilika, ali od izjednačujućeg gol desetak minuta u kojima je stvarao šanse. I to dobre. Da nije bilo Bartolomeja Drongovskog i njegove parade, možda bi atinski Zeleni i završili na kolenima, možda se ne bi slavio samo bod, već sva tri. Kapiten Sebastijan Erera je dva minuta nakon pogotka Đorđa Despotovića uhvatio volej levicom i poslao loptu u same rašlje, vrhovima prstiju ju je iščupao poljski golman.

Ofanziva Borca je počela da jenjava kako se utakmica bližila kraju, Panatinaikos je stezao obruč. Tete je uzdrmao stativu silovitim udarcem sa distance Azedin Unai u nadoknadi promašio iz jako dobre pozicije i bod je ostao u Banjaluci.

Na dobrom putu da napravi iznenađenje protiv Fjorentine u Firenci, međutim, popustio je u završnici – 2:0 (0:0). Izvukao je italijanski klub utakmicu na mišiće, blickrigom presudio Velšanima. Zato je Čelsi protiv Genta na Stamford bridžu bez po muke stigao do pobede i potvrdio da sve što Enco Mareska radi posle dnjih sedmica i te kako ima smisla – 4:2 (2:0).

Od kraja avgusta Čelsi je bez poraza – taj u revanšu protiv Serveta nije ga skupo koštao – vezao je pet pobeda i pod kiks mu se može podvesti samo remi sa Kristal Palasom. Jedino je u duelu sa Mančester Sitijem, na otvaranju sezone, ostao bez bodova. Igra sve bolje i bolje, na dve utakmice zaredom spakovao je četiri komada. I to bez Kola Palmera.

Londonski klub nije ni registrovao prvu violinu za Ligu konferencije, ali ukoliko bude igrao kao protiv Genta, mogao bi do međunarodnog trofeja bez najboljeg igrača. Renato Vejga i Kirnan Djuzberi Hol upisali su prvence, Pedro Neto drugi put u kratkom vremenskom intervalu dao gol, a Kristofer Enkunku već došao do 'kote sedam' u sezoni.

Gent je pružao otpor, ali sve je ostalo samo na tome.