Lider ne da tron, Zlatibor previsok za Pazarce (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.19. | 19:11

Kolabara sa dva igrača više pobedila Smederevo i dospela na četvrto mesto

Zlatibor nikako ne da tron. Sjajna ekipa iz Čajetine vezala je peti trijumf u Prvoj ligi Srbije i to nad solidnim timom Novog Pazara od 1:0.

Pred oko 700 gledalaca na terenu Švajcarija na srpskoj planinskoj lepotici ekipa trenera Ristanovića dominirala je tokom svih 90 minuta, ali joj je na kraju samo jedan pogodak bio dovoljan za trijumf.

Pogađali su Zlatiborci i prečku u prvom poluvremenu, golman gostiju Divac je imao pune ruke posla, ali je lideru posao olakšalo i rano isključenje gostujućeg fudbalera Milanovića već u 30. minutu.

Utakmica je odlučena tačno na isteku jednog časa igre kada se lopta odbila na ivicu šesnaesterca, a Uroš Stamenić je smestio iza leđa golmana Novog Pazara.

Ovim trijumfom Zlatibor je zadržao dva boda prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Metalca.

Zanimljiv duel viđen je i u Lazarevcu gde je Kolubara jedva savladala Smederevo sa 2:1 i to sa čak dva igrača više. Rasplet ove utakmice otpočeo je u 71. minutu kada je isključen gostujući fudbaler Stanimirović, a domaći igrač Milisavljević sa bele tačke doneo prednost svom timu.

Da je meč gotov učinilo se i u 79. minutu kada je isključen i drugi Smederevac Rakić, ali su uporni gosti i sa dva igrača manje stigli do izjednačenja u 82. preko Nikole Đorđevića. Ipak, domaćini su do pobede ujedno i četvrtog mesta došli u 89, a strelac je bio Miloš Milisavljević.

SRBIJA 2 - 17. kolo

Bačka – Dinamo Vranje  2:0 (1:0)