Lepota nije dovoljna, Rudar mora da pobedi, a onda da se nada opstanku

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.05.26. | 15:07

Perica Ognjenović suspendovan za meč sa Slogom u Doboju

Već odavno sve je poznato u Premijer ligi Bosne i Hercegovine kada je reč o gornjem delu tabele. Borac je šampion, Zrinjski je osvojio Kup i završio kao drugoplasirani, Sarajevo i Velež će takođe u Evropu. Široki Brijeg, Željezničar i Radnik su u sredini tabele, ali će poslednjih 90 minuta dati odgovor na pitanje ko ostaje, a ko se seli u niži rang.

Večeras će biti odigrane poslednje tri utakmice 36. kola, a fokus će biti u Doboju i Banjaluci, gde će se rešiti mnoge stvari. Sloga dočekuje ekipu Rudar Prijedora (18.00) i taj meč će biti u centru pažnje. Reč je o okršaju dveju poslednjeplasiranih ekipa na tabeli koje imaju svoje kalkulacije pred poslednjih 90 minuta. Veliki deo javnosti je već u prošlom kolu bio otpisao Dobojlije, koji su dugo držali fenjer i nisu pokazivali naznake života. Međutim, neočekivano su trijumfovali u prošlom kolu u Posušju i tako sebi dali infuziju, a ekipu sa Mokrog Dolca gurnuli u problem. Trenutno, Sloga je pretposlednja sa 31 bodom, Rudar je poslednji sa 30, dok je Posušje na osmom mestu sa 34 boda. Dakle, mnogo je kalkulacija.

Izabrane vesti

Kako pravilnik Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine kaže, iz Premijer lige ispadaju dve poslednjeplasirane ekipe, ali je praksa u prethodnim godinama pokazala da to i ne mora nužno biti tako.

Dakle, Posušje gostuje u Banjaluci kod Borca koji slavi titulu. I jedan bod Posušanima bi garantovao siguran opstanak u društvu najboljih, dok bi i poraz u nekim slučajevima mogao značiti mirnu luku. Mada, Borac slavi titulu i teško je očekivati da baš uđe lagano u meč. Za Posušje je najbitnije da Sloga ne pobedi Rudar. Ukoliko Dobojlije savladaju tim iz Prijedora, a Posušje izgubi u Banjaluci, Sloga će ostati u društvu najboljih i tako gurnuti preostale dve ekipe u niži rang.

Ekipa Perice Ognjenovića je skoro od početka sezone pri dnu tabele. Ni pojedini iznenađujući rezultati koje su ostvarili nisu im pomogli toliko da u finiš sezone uđu bezbrižno. Mnogi će se složiti da Rudar igra jako lep fudbal i da je kolonija Španaca koju je posložio Perica Ognjenović mnogo pokazala. Ipak, to nije bilo dovoljno za nešto veći broj bodova. Međutim, stvari nisu baš najjasnije kada je u pitanju procedura ispadanja. Sigurno je da će poslednjeplasirana ekipa spakovati kofere za niži rang, dok se u bh. javnosti i dalje pojavljuje priča da će pretposlednji na tabeli ipak ostati, jer iz nižeg ranga neće niko ući. E sad, sve je to po principu rekla-kazala, ali da nije isključeno – to svakako. Nadaju se tome i u Rudaru, a za to im treba pobeda u Doboju kako bi gajili nade u taj scenario. Sve ostalo im ne ide u prilog i u najtežoj su situaciji od pomenute tri ekipe. Dodatni problem je i to što Ognjenović neće voditi ekipu zbog suspenzije zarađene u prošlom kolu.

PREMIJER LIGA BIH, POSLEDNJE KOLO:

(1,25) Borac Banjaluka (5,20) Posušje (11,00)

(1,45) Sloga Doboj (4,00) Rudar Prijedor (7,00)

(1,50) Zrinjski (3,80) Velež Mostar (6,50)


tagovi

Rudar PrijedorPerica Ognjenović

Sledeća vest