Lekcija! Nirnberg razbio Juve, Vlahović promašio penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 26.07.24. | 20:39

Sluti da bi Miroslav Klose mogao da bude ozbiljan trener

Nije se Dušan Vlahović proslavio na Evropskom šampionatu u Nemačkoj sa reprezentacijom Srbije, a nije mu naročito bolje krenulo ni nakon odmora, pošto je u prvoj pripremnoj utakmici u dresu Juventusa promašio penal.

Da sve bude gore po srpskog napadača, Stara dama je ubedljivo poražena od Nirnberga (0:3), s tim da je Vlahović udarac sa 11 metara promašio kod rezultata 0:1 i tako praktično odredio u kom će pravcu otići ovaj susret do kraja.

Naravno, treba imati na umu da je Tijago Mora na teren izveo veliki broj drugopozivaca i trećepozivaca. Od prvotimaca tu su bili pored našeg Vlahovića još Manuel Lokateli, Timoti Vea, Tijago Đalo, Federiko Gati, novajlija Kefren Tiram...

Šansu je u nastavku dobio i 18-godišnji Crnogorac Vasilije Adžić.

Dušan Vlahović ušao je u igru u 46. minutu i poneo kapitensku zraku. Penal je promašio u 72. minutu...

Nirnberg predvođen Miroslavom Kloseom sa klupe odigrao veoma dobro od početka do kraja i potpuno zasluženo slavio pogocima 21-godišnjeg Kaspera Jandera u 19, zatim 19-godišnjeg Dastina Forkela u 87. i 18-godišnjeg Tima Janiča u 89. minutu.

Kao što možete da vidite, jeste Juve bio podmlađen, ali i Nirnberg je igrao s poletarcima.

Mnogi stručnjaci tvrde da će Der klub predvođen Kloseom biti jedan od kandidata za ulazak u Bundesligu ove sezone.