(©MN Press)

Lazetić na 3/3, Stojić već starter

Vreme čitanja: 1min | sre. 18.09.24. | 19:22

Makabi u nadoknadi pobedio Hapoel Jerusalim – 2:1

Dok se TSC muči kao nikada do sada u novoj sezoni Mozzart Bet Superlige, njegov doskorašnji trener Žarko Lazetić gleda sa vrha tabele izraelskog prvenstva.

Makabi iz Tel Aviva je večeras u trećem kolu prvenstva upisao treću pobedu, a pao je Hapoel iz Jerusalima – 2:1. Imali su žuto-plavi i sreće, pored toga što su bili bolji tim, jer su do pobedonosnog gola došli u 93. minutu.

Potpuno je Makabi dominirao terenom, a vodeći gol postigao je Revivo u 38. minutu. Kada su gosti ostali sa igračem manje u 56. minutu, činilo se da su sve dileme oko pobednika rešene. Međutim, iako je stvorio brdo šansi, Lazetićev tim nikako nije uspevao da dođe do drugog gola.

Kako to u fudbalu često biva, domaće je stigla kazna: u 84. minutu Laiš je izjednačio i uvukao nervozu u redove igrača i navijača Makabija. Ali, bombonu da se lakše diše doneo je Davida u trećem minutu sudijske nadoknade.

Srpski reprezentativac Nemanja Stojić bio je starter u današnjem meču, prvi put otkako je došao u Izrael.