Fudbaleri Lanusa (Foto: AFP)

Lanusov glavomet za Falčonijev poraz na povratku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.02.21. | 06:04

Tim iz Buenos Ajresa slavio na gostovanju Independijenteu - 1:0 (1:0)

Utakmicom na Aveljanedi spuštena je zavesa na prvo kolo agentinskog Liga kupa. Independijente je na svom terenu poražen od Lanusa minimalnim rezultatom – 0:1 (0:1).

Nije Hulio Falčoni uspeo da pobedom obeleži povratak na klupu Independijentea. Zanimljivo, Argentinac je pre deceniju i po debitovao baš protiv ovog rivala i slavio. Večeras nije uspeo, delimično i zbog postavke ekipe. Malo je Falčoniju bilo potrebno da istakne svoju filozofiju igre.

Sa petoricom fudbalera u defanzivnoj liniji, bez kreativnog veziste, Independijente se mučio da dugim loptama stvori bilo kakvu šansu dvojici napadača, koji su na protivničkoj polovini bili brojčano nadjačani. Ali i u takvoj situaciji, Crveni su imali nekoliko šansi u finišu prvog dela.

Međutim, nisu je iskoristili i kazna je stigla. Zasluženo, jer tim iz Buenos Ajresa je bio neuporedivo konkretniji rival. Pitanje pobednika odlučio je glavomet fudbalera gostiju sredinom drugog poluvremena. Centaršut sa leve strane Orsini je sa druge stative prebacio na drugu, a Burdiso na isti način preusmerio u gol.

Mogao je Burdiso samo koji minut ranije da postigne još jedan gol, takođe glavom, samo što je taj udarac završio na prečki, pa će fudbaleri Lanusa morati da se zadovolje i minimalnom pobedom.