Lalatović: Bojao sam se kazne iz prekida

Vreme čitanja: 1min | sre. 21.10.20. | 22:23

„Zamerio sam igračima zbog promašenih šansi“, poručio temperamentni strateg posle plasmana u osminu finala Kupa

Posle plasmana njegovog tima u osminu finala Kupa Srbije, šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović je izjavio da su crveno-beli protiv Jedinstva morali da prelome meč već u prvom poluvremenu.

Vojvodina je danas pobedila Jedinstvo u Rumenci rezultatom 0:2 (0:0), u 1/16 finala Kupa Srbije.

"Ovakve utakmice su najteže. Jedinstvo ima kvalitetan tim i dobre pojedince, a igrali su na domaćem terenu, koji je nešto manjih dimenzija. Organizovano su se branili, iako nema priče oko toga da se videlo da smo kvalitetniji tim. U prvom poluvremenu smo morali da rešimo meč, jer smo imali tri-četiri stopostotne šanse. Na poluvremenu sam igračima zamerio da ovakve utakmice moraju da shvate ozbiljno, jer ovo je Kup, igra se samo jedan meč i popravnog nema. Rekao sam im da kad ne iskoriste četiri stopostotne šanse, onda može da usledi kazna iz kontre ili prekida. U drugom poluvremenu smo isto imali dosta šansi, dali dva gola, zasluženo pobedili i kvalifikovali se u osminu finala Kupa", rekao je Lalatović.