Lagerbek: Haland i Edegard su fantastični

Vreme čitanja: 1min | sre. 05.02.20. | 17:00

Selektor Norveške oduševljen poletarcima iz reprezentacije

Bliži se baraž. Počelo je zagrevanje za duel Norveške i Srbije u Oslu, iako je još mesec i po dana do meča. Ipak, ogroman je ulog na talonu, obe reprezentacije 20 godina nisu igrale na Evropskom prvenstvu.

Posle dugog perioda odmora od medija, oglasio se i selektor Norveške Lars Lagerbek. Gledaju u njega Norvežani kao u boga, čvrsto veruju da je on najveći adut reprezentacije da ih odvede na šampionat kontinenta i pored sjajne generacije mladih igrača koje imaju u timu.

Izabrane vesti

Za Lagerbeka, pak, sav fokus je na igračima. Dvojicu posebno izdvaja. Dva supertalenta svetskog fudbala, koja su se srela u dresu Norveške – Erlinga Halanda i Martina Edegarda.
To što viđamo od Halanda iz nedelje u nedelju, to što pokazuje na terenu je fantastično. Pogotovo zbog toga što je izuzetno mlad i nema mnogo iskustva. Nikada nisam video da dvojica tako mladih igrača igraju toliko dobro kao Haland i Edegarda. Pogotovo je jedinstveno što dolaze iz iste, male zemlje kakva je Norveška“, oduševljen je Lagerbek.

On je nekada vodio Švedsku, pa su ga pitali da uporedi Halanda i Ibrahimovića.
Ne mogu da ih poredim, jer je Zlatan bio stariji kada sam ga trenirao. Možda je Halandu po godinama i znanju najbliži Fredi Ljungberg“, istakao je Lagerbek.

Meč između Norveške i Srbije u polufinalu baraža Lige nacija igraće se 26. marta u Oslu.

Foto: Reuters


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara