Perez prekinuo Rominu crnu seriju, Volfzburg okrenuo protiv Malmea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 20.02.20. | 23:10

Vučica jedva slomila Gent - 1:0

Dočekali su navijači Rome da njihovi ljubimci slave posle pet vezanih mečeva. Na Olimpiku Vučica ponovo nije blistala na terenu, namučila se da dođe do pobede protv Genta - 1:0.

Iako ono što je pokazao tim Paula Fonseke nije za optimizam, posle serije loših rezultata, pobeda je pobeda. Dobro je Roma otvorila susret, rešena da prekine lošu formu, a nagrada za ofanzivu stigla je posle deset minuta igre. Žordan Veretu je presekao napad, dodao do Džeka, koji je upisao asistenciju za egzekutora Karlesa Pereza.

Posle ranog pogotka opao je ritam utakmice, Roma se povuka, a Gent je preuzeo inicijativu. Imali su gosti nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a prvi veliku preko Romana Bezusa koji je šutirao zamalo pored stative.

Dominirao je Gent u drugom delu susreta u svakom segmentu meča, ali je Pau Lopez bio neverovatan između stativa. Sjajno je odbranio šut kapitena gostiju Vadisa Ođiđe-Ofoea, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca. Napadali su gosti, ali uspela je odbrana Rome da odoli svim naletima Genta.

Volfzburg je na svom terenu savladao Malme - 2:1. Paklenih 15 minuta na početku drugog poluvremena i sve je bilo rešeno. Dominirao je domaćin tokom većeg dela susreta i zasluženo slavio u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Posle bledog prvog poluvremena prava eksplozija na početku drugog. Prvo je bek Volfsburga Kevin Mbabu igrao rukom u svom šensnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Isak Telin je postigao pogodak i dovoeo Malme u vođstvo. Ipak, nije prošlo ni dva minuta, a Josip Brekalo je poravano na 1:1. Deset minuta kasnije Volfzburg potpuno okreće meč. Sjajno je Maksimilijan Arnold izveo slobodan udarac, a posle gužve u šesnaestercu lopta je završila u mreži. Ostala je dilema da li je Telin postigao autogol i postao tragičar meča.