
Kraj sezone za dva igrača Noriča, Hof Torup i dalje sanja o plej-ofu
Vreme čitanja: 3min | pet. 07.03.25. | 10:51
Fudbaleri Noriča od 21 čas dočekuju Oksford u prvoj utakmici 36. kola u Čempionšipu
Kanarinci su još u grupi timova koja se bori za plasman u plej-of i otuda će susret sa Oksfordom biti jako važan za izabranike trenera Johanesa Hof Torupa.
Danski stručnjak dobio je loše vesti pred ovaj susret, a koje se tiču Luisa Dobina, igrača Aston Vile koji je u januaru stigao na pozajmicu.
Izabrane vesti
Dobin, koji je na 11 mečeva za Norič od dolaska postigao dva gola, povredio se u prošlom kolu na meču sa Blekburnom (1:1) i neće igrati do kraja sezone. To je veliki udarac za ekipu sa Kerou Rouda.
"Skener je pokazao ozbiljnu povredu. Nažalost, mislim da je odigrao poslednje minute u ovoj sezoni. Imao je veliki doprinos našoj igri u ofanzivi, bio je nešto drugačije u odnosu na ono što imamo. Ima mnogo toga dobrog u njegovoj igri. To što nam je dao bilo je stvarno pozitivno, sešećmo sa njegovim agentima i videti postoje li šanse da ostane kod nas i naredne sezone", izjavio je Hof Torup.
21.00: (1,53) Norič (3,90) Oksford (7,00)
To nije jedina loša vest za navijače Noriča. Sezona je završena i za Bena Krisenea.
"Nažalost, čini mi se da je i on odigrao poslednje minute u sezoni. Bio je veoma dobar u poverenom zadatku, velika nesreća je ta povreda, kako za njega, tako i za ceo tim", dodao je danski trener.
Kapiten Keni Meklin je počeo da trenira, Mateju Jurašeku biće potrebno još vremena da se oporavi, a u ekipu se posle dva meča zbog suspenzije vraća Kalum Dojl. Van ekipe su i dalje Amankvah Forson, Lusijen Mahovo, Gabrijel Forsajt i Liam Gibs.
"Dojl nam je jako potreban, njegov povratak stiže u pravi čas. Odmorio se i biće u kombinaciji", obećao je trener Noriča.
S druge strane, Oksford je u lošoj seriji, za pobedu ne zna od 21. januara kada su savladali Luton sa 3:2. Od tada, zabeležili su tri remija i četiri poraza, imaju tri neuspeha uzastopno i ako tako nastave, mogli bi da ozbiljno ugroze svoju poziciju u borbi za opstanak.
Oksford je na startu šampionata bio bolji kod kuće od Noriča (2:0) i trener Geri Rovet se nada da će njegovi izabranici konačno zaigrati kako od njih očekuje.
"Imali smo dobru nedelju rada, podsetio sam momke da je još mnogo posla pred nama. Imali smo neke specifične ideje na treningu koje želimo da sprovedemo u delo na ovom meču, uvek možete da radite da neke stvari popravite. Siguran sam da ćemo napasti i da nećemo biti previše pasivni i strašljivi na trerenu. Verujem da ima još dosta toga pozitivnog kod nas, tim je pokazao da može dosta toga da uradi. Na nama je da dobre igre konačno počnemo da konvertujemo u osvajanje bodova", poručio je Rovet.
Ben Nelson je počeo da trenira, ali neće još zaigrati, dok je van stroja i Siraki Dembele. Takođe neće igrati ni Greg Lig, Tom Bredšo i Džo Benet.
ČEMPIONŠIP, 36. KOLO
Petak
21.00: (1,53) Norič (3,90) Oksford (7,00)
Subota
13.30: (2,35) Votford (3,10) Milvol (3,30)
13.30: (1,57) Koventri (4,00) Stouk (6,00)
16.00: (1,75) VBA (3,50) KPR (5,00)
16.00: (1,55) Sanderlend (4,00) Kardif (6,25)
16.00: (2,90) Derbi (3,00) Blekburn (2,70)
16.00: (3,60) Plimut (3,40) Šefild Venzdej (2,10)
16.00: (2,95) Svonsi (3,40) Midlsbro (2,40)
16.00: (1,67) Šefild Junajted (3,60) Preston (5,70)
16.00: (2,00) Bristol Siti (3,40) Hal (3,90)
16.00: (1,60) Barnli (3,60) Luton (6,50)
Nedelja
13.00: (7,25) Portsmut (4,40) Lids (1,45)
*** kvote su podložne promenama