(© Reuters)

Kraj serije Bešiktaša: Trabzon sa igračem više jedva sačuvao pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.21. | 19:13

Istanbulski tim posle pet godina izgubio derbi kao domaćin

Prvi put od avgusta 2015. godine Bešiktaš je ostao praznih šaka na svom terenu protiv Trabzona (1:2), a peti ovosezonski poraz istanbulski tim je koštao liderske pozicije koju su crno-beli prepustili Fenerbahčeu.

Izabranici Sergena Jalčina, uprkos vrlo dobroj igri i inicijativi tokom većeg dela meča, skupo su platili greške u defanzivi što ih je koštalo prvog poraza posle niza od 11 utakmica u kojima je istanbulski tim 10 puta slavio uz jedan remi.

Domaćin je vodeći pogodak postigao u 30. minutu kad je Abubakar glavom poslao centaršut sa levog boka u mrežu rivala. Radost Bešiktaša trajala je 14 minuta, a pokvario je Nvakaeme koji je uputio udarac ka golu rivala, a smer lopte promenio je Vida potom i Montero pa je nakon rikošeta matiran Destanoglu.

U 63. minutu potpuni preokret doneo je Vitor Ugo preciznim udarcem nakon odbitka posle prodora Nvakaeme. Gol zaostatka motivisoa je Bešiktaš da krene u ofanzivu i napad na makar bod, a pristup domaćina nije se promenio ni posle crvenog kartona Tokoza u 77. minutu posle neopreznog starta nad Flavijom.

Konstantno je Bešiktaš pleo mrežu pred golom rivala, a plod inicijative bila je stopostotna šansa za Abubakara u 86, minutu, međutim ceo plen gostima je sačuvao Čakir fenomenalnom intervencijom. U nastavku akcije udarac je oprobao i Larin, ali je bio neprecizan.

Bešiktaš posle 21 kola ima 14 pobeda, dva remija i pet poraza, dok je Trabzon upisao deseti trijumf, pored šest nerešenih i pet izgubljenih duela.

Alanja - Sivas 1:0

Bašakšehir - Hataj 1:5 (0:3) /Kamara 80AG - Diuf 11, 57, Akintona 21, Bupenza 43, 68/

Fenerbahče - Rize 1:0 (1:0)