(©Reuters)
(©Reuters)

Kragujevčanima bliži Mornar od Dinama, ali očekuje se buran revanš

Vreme čitanja: 3min | čet. 11.07.24. | 22:52

Mornar u debiju na međunarodnoj sceni ostvario pobedu, ali ostaje žal zbog primljenog gola u nadoknadi

Obeležio je Mornar iz Bara prošle godine vek postojanja, ali slavlje i dalje traje. Po ulasku u 101. godinu od osnivanja Barani su ostvarili istorijski uspeh i završili kao drugi na tabeli crnogorskog prvenstva. Donelo im je to debi u evropskim kvalifikacijama, ali ni tu nije kraj.

Iako su očekivanja uoči večerašnje utakmice sa Dinamom iz Tbilisija u prvom kolu borbi za mesto u grupnoj fazi Lige konferencije išla na stranu rivala, daleko iskusnijeg na međunarodnoj sceni, to nije uplašilo fudbalere Zorana Đuraškovića. Mornar je pobedio sa 2:1 i približio se dvoboju sa Radničkim iz Kragujevca u narednoj rundi!

Dugo je delovalo da će Barani sa lepom prednošću ići na revanš u Gruziji 18. jula, međutim, radost zbog golova Marka Đurišića (iz slobodnjaka sa preko 30 metara) i Milana Vušurovića (na asistenciju Đurišića) iz 20. i 23. minuta pokvario je mladi Nikolos Ugrehelidze pogotkom u četvrtom minutu nadoknade. Sačuvao je Dinamo nadu, a u prilog mu ide i to što će gosti morati da putuju bez Ermina Seratlića koji je dobio crveni karton u 84. minutu zbog oštrog starta.

Nakon dva brza gola domaćini su se posvetili odbrani, lopta je prepuštena rivalu, ali nisu gosti iz Gruzije znali šta će sa njom sve do poslednjih trenutaka meča kada su uspeli da pronađu rupu u odbrani Barana, potom i umalo izjednače. Srećni su domaćini napustiti podgoričku DG Arenu (na kojoj je Mornar igrao jer njegov stadion ne ispunjava UEFA uslove), ali i pomalo zabrinuti.

Svakako je ovo istorijski rezultat za Mornar, a dodatno dobija na značaju imajući u vidu da je ekipu nedavno napustio najbolji igrač iz prošle sezone, krilni napadač Demir Škrijelj (pršao u ukrajinsku Vorsklu), kao i da je nešto ranije danas Budućnost poražena od Mališeva iz Podujeva (0:1), takođe u kvalifikacijama za Ligu konferencije, dok je šampion Dečić dva dana ranije izgubio u Velsu od TNS-a sa 0:3.

Lepo veče u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije imao je i doskorašnji vezista Voždovca Predrag Medić, jer je pomogao estonskom Paideu da upiše pobedu u Velsu protiv Bala Tauna. Pogodio je Medić u drugom minutu nadoknade za 2:0, ali su domaćini stigli da vrate zaostatak na jedan gol i sa koliko-toliko boljim šansama putuju u Estoniju.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 1. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Velež - Inter Eskaldes 1:1 (0:1)