©Reuters
©Reuters

Konja nastavila da maltretira Fener: Demir igrač odluke u okršaju 10 na 10

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.08.22. | 20:26

Domaćin minimalnim trijumfom (1:0) nastavio tradiciju protiv kluba iz turske prestonice

Tokom prethodne decenije praksa u prvenstvenim duelima Konje i Fenerbahčea postala je da istanbulski tim u barem jednom od dva susreta ispusti bodove, a tradicija je nastavljena i ove takmičarske godine pošto je u prvom susretu ova dva tima ekipa Žoržea Žezusa ostala praznih šaka. Pobedu Konje na domaćem terenu potpisao je Muhamet Demir koji je golom u 66. minutu razrešio pitanje pobednika. Napadač domaćina koban po Altaja Bajindira bio je posle akvije po levom boku i centaršuta Bitićija koji je glavom pretočio u pogodak.

Pogotku Konje prethodilo je uzbudljivih sat vremena borbe kako u fudbalskom tako i u pravom smislu te reči s obzirom na to da su zbog nesportskih poteza na obe strane viđeni crveni kartoni. Fenerbahče je sa igračem manje ostao u 22. minutu nakon što je Valensija udario rival bez lopte, dok e brojčano stanje na terenu ponovo izjednačilo u 54. minutu drugim žutim kartonom Demirbaga.

Prvim porazom u prvenstvenoj trci Fenerbahče je ostao na sedam bodova posle četiri kola, dok je Kionja upisala drugu pobedu uz isto toliko remija, a učinak domaćina još je impresivniji kada se uzme u obzir da nisu primili gol i da iz četiri utakmice imaju gol razliku 5:0.

TURSKA 1 - 4. KOLO

Gazijantep - Antalija 5:2 (1:2)