
Klonite se novina i društvenih mreža! Ili ćemo da se borimo ili nas nema
Vreme čitanja: 4min | sub. 11.04.26. | 17:39
"Danas smo radili mnogo čudnih stvari. Bilo je nekih osnovnih stvari koje smo radili ekstremno loše. Ovo je veliki udarac, ali sada je najvažnije kako ćemo reagovati", kaže Mikel Arteta posle poraza od Bornmuta
Pritisak raste, sve je veći. I sve se čini da će Arsenal pod njim pući. Sugerišu na takav scenario ne samo nastupi londonskog tima već i rezultati u ključnom delu sezone. Rezultati kojih - nema. Tim Mikela Artete je na poslednje četiri utakmice doživeo tri poraza, isto koliko na prethodnih 49 mečeva u svim takmičenjima. I teško je proceniti koji više boli. Da li prethodna dva zbog kojih je ostao bez šansi da se domogne trofeja u domaćim kupovima ili današnji protiv Bornmuta kojim je Mančester Sitiju uručio poziv na ples.
Uradio je baš suprotno od onoga što je Pol Merson prognozirao pre utakmice na Emiratima. Legenda kluba iz severnog Londona je u studiju Skaj Sportsa izjavila da će šampionska trka biti rešena ovog vikenda jer 'ne veruje da će Mančester Siti dobiti Čelsi na Stamford Bridžu u nedelju', ali se dva sata kasnije morala da se ujede za jezik.
"Klonite se novina i društvenih mreža jer će svi govoriti - evo, topi se!", savetovao je Merson fudbalere Arsenala posle poraza. "Samopouzdanje im je razbijeno na komade. Strašan, užasan rezultat. Loša igra takođe, bez energije, bez onog pravog 'hajde da rešimo utakmicu'.
Izabrane vesti
I mada je Merson još jednom ponovio kako ne očekuje da Mančester Siti sutra pobedi Čelsij, niko više ne sme glasno da kaže da će Arsenal sigurno osvojiti titulu. Jer iako Arsenal ima devet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, Mančester Siti je odigrao dve utakmice manje i pride narednog vikenda dočekuje lidera na Etihadu te bi u teoriji mogao da se izjednači sa njim na vrhu. Naravno, morali bi izabranici Pepa Gvardiole da dobiju sve tri utakmice, no s obzirom na to kako trenutno izgleda njegov tim ne sme ni Mikel Arteta više ni sebi da unapred pripisuje bodove. I zato poziva svoje igrače na buđenje.
"Bili smo veoma dosledni. Ovo može da se desi - to je fudbal, i ponekad morate da odate priznanje protivniku zbog načina na koji je iskoristio prilike. Ne znam koliko su šuteva imali, ali su maksimalno iskoristili naše greške, a mi smo danas bili daleko ispod svog nivoa. To mnogo boli igrače, i treba da ih boli. Moramo to da prihvatimo, više nema prostora za sivu zonu. Ili ćemo da se podignemo i borimo, ili nas nema", jasan je bio Arteta posle utakmice.
Vrlo važna nedelja je pred fudbalerima Arsenala. U sredu igraju revanš četvrtfinala Lige šampiona sa Sportingom, a potom u nedelju gostuju Mančester Sitiju na Etihadu gde nikako ne bi smeli da izgube.
"Mnogo toga je na kocki. I dalje smo u dobroj poziciji u oba takmičenja, ali moramo da budemo bolji - to je sigurno. Sve ovo je izuzetno razočaravajuće. Ovo je veliki udarac, ali sada je najvažnije kako ćemo reagovati".
(3,20) Čelsi (4,00) Mančester Siti (2,10)
Nije Arteta nikako želeo ni da umanji podvig Bornmuta. Uostalom, tim Andonija Iraole je na Emiratima vezao dvanaestu utakmicu bez poraza, što je najduži niz nekog kluba u pet najjačih evropskih liga. I ujedno najduži u istoriji kluba sa juga Engleske.
"Treba odati priznanje njima za ono što su uradili - nisu bez razloga 12 utakmica bez poraza. Mnogo stvari su uradili kako treba. Kada smo u prvom poluvremenu imali osećaj za igru i vraćali loptu, bili smo sve samo ne efikasni. Prva prilika koju su imali da napadnu kazneni prostor bila je posle odbitka, naša jako loša defanzivna reakcija i to nas je koštalo gola. To je nešto sa čim moramo da se izborimo na emotivnom planu. Pokušali smo da se vratimo i izvršimo pritisak, dali smo gol iz penala i posle toga očekujete da utakmica krene u drugom smeru. Ali danas smo radili mnogo čudnih stvari", rekao je Arteta odmah po završetku utakmice.
Španac je potom na konferenciji za medije odgovarao na pitanja novinara osvrnuvši se na kadrovsku sitauciju. Arsenal protiv Bornmuta nije mogao da računa na četvoricu startera - Bukaja Saku, Jurijena Timbera, Martina Edegora i Rikarda Kalafjorija...
"Ne možemo da kontrolišemo to. Ono što možemo da je kontrolišemo jeste naša igra tokom prethodnih devet meseci. Sve što se kaže nakon što ste izgubili, to morate da prihvatite. Nema izgovora. Sada je stvar u tome kako ćemo da ustanemo, pre svega - individualno, a potom i kao tim, da promenimo to već u sredu. Zato nam je potrebno sve. Treba nam da su svi zdravi i na raspolaganju. Oni koji su nam nedostajali danas su veliki, vrlo važni igrači, i potrebni su nam odmah jer ćemo sa njima biti znatno jači. Tu su i drugi, koji moraju da istupe. Pre svih ja, da prihvatimo ovaj izazov".
Osvrnuo se Arteta još jednom na partiju svojih izabranika, koji su po njegovim rečima, podbacili i u osnovnim zadacima. Gotovo neverovatno zvuči podatak da je tandem centralnih vezista Deklan Rajs - Martin Subimendi 29 puta izgubio posed protiv Bornmuta...
"Nema sivih zona. Danas je bilo nekih osnovnih stvari koje smo radili ekstremno loše. Kada to radite, protivnik će to da iskoristi, i to postaje veoma haotično, teško za kontrolisanje. Moramo da se pogledamo u oči. Moramo da patimo. Bolno je, to je užasan osećaj. Ali sutra je novi dan. I da mi je neko rekao u avgustu da ćemo biti u ovoj poziciji u aprilu, siguran sam da bismo svi prihvatili", zaključio je Arteta.
tagovi
Obaveštavaj me
Arsenal





.jpg.webp)








