Kil nikako ne odgovara HSV-u, gol u 91. za remi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.11.20. | 22:28

Na kraju - 1:1

HSV tradicionalno ima problema kada igra protiv Kila u Cvajti, često je gubio bodove, večeras je delovalo sve do nadoknade vremena da će Dinosaurusi do sva tri boda, ali onda je Kil postigao gol i na kraju je na semaforu pisalo - 1:1 (0:1).

Opet se videlo koliko Kil ne odgovara Hamburgeru. I opet je to sve dobilo dokaz na terenu na zanimljiv način.

Imao je Hamburger igru pod kontrolom, imao je veći posed lopte, ali nije baš ni znao konkretno šta će sa njom i teško je ulazio u prilike. Sa druge strane Kil je uspevao da zapreti kroz igru na kontranapade pa čak i da u nekim momentima zapreti favorizovanim gostima.

Prvi važan momenat utakmice dogodio se u 43. minutu. Pala je koncentracija domaćem timu u smiraj prvog poluvremena. Dzudžijak se našao na drugoj stativi, prebacio je loptu na onu drugu gde je sticajem okolnosti sam ostao Hejer koji je glavom samo bocnuo loptu u mrežu.

Međutim, Kil je kao po navici imao spreman odgovor. Isticalo je vreme i tek što se ušlo u 91. minut usledila je greška odbrane gostiju, Džošua Mis se našao na pravom mestu i uz dozu sreće uspeo je da poravna i donese svom timu nerešen ishod. Tako je Kil opet ostao neporažen protiv lidera.

HSV sada ima četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Osnabrik, i pet bodova više u odnosu na trećeplasirani Grojter Firt i upravo ekipu Kila.

Mogao je Hamburger lako do nova tri boda, imao je sve u rukama, ali... Tradicija protiv nezgodnog Kila se ponovila.