Spartaku i Radničkom po bod na prolećnoj premijeri

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.02.20. | 18:05

Bez pobednika na Gradskom stadionu u Subotici - 1:1

Bez Milorada Kosanovića na klupi Radničkog, Nišlije su remizirale sa Spartakom u Subotici rezultatom 1:1 (1:1). Mnogo promena doživeo je tim sa Čaira tokom ove zime, što je očigledno ostavilo traga na ekipi. Strelac za domaću ekipu bio je povratnik Nemanja Nikolić u 25. minutu, a tri minuta ped kraj prvog poluvremena Nikola Čumić postavio je konačan rezultat.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Subotici. Malo konkretnog uradili su fudbaleri obe ekipe, pa je i rezultat izjednačen.

Svega  pet šuteva u okvir gola za celu utakmicu je zaista premalo, mada je jedina olakšavajuća okolnost to što je početak drugog dela sezone pa nijedan tim nije u pravom takmičarskom ritmu. Bolji je danas za nijansu u prvom delu igre bio Radnički, dok je Spartak iskoristio jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta. Subotičani su do poluvremena napravili čak 15 faulova.

Nagledali smo se ovakvih utakmica u našoj Superligi...

Zamenile su se malo uloge u nastavku meča, Spartak je preuzeo inicijativu u drugom poluvremenu i više želeo pobedu na ovom susretu. Dominirali su domaći igrači u svakom segmetntu igre dok je Radnički šanse vrebao iz kontre. Koknretniji je bio domaćin, ali odbrana Radničkog nije poklekla do kraja utakmice.

Posle ovog remija, Radnički ostaje sedmi na tabeli sa 33 boda, dok je Spartak osmi sa 29 bodova na kontu.

Inače, Milorad Kosanović nije bio na klupi Radničkog jer je njegova žalba za ukidanje suspenzije odbijena. To znači da ga neće biti na klupi ni u narednih pet utakmica koje će Radnički igrati u Superligi.