Kike Setjen ne zna šta ga je snašlo u Barsinom haosu: Ja bih o fudbalu ako može…
Vreme čitanja: 3min | sre. 05.02.20. | 15:14
Ali je morao da priča i o Mesiju, Dembeleu, prodaji Pereza, dovođenju napadača, Grizmanovoj formi, Umtitijevom suđenju…
Gori u Barseloni, a trener Kike Setjen ni kriv, ni dužan mora da gasi vatru.
Čovek koji ne zna šta ga je snašlo. Otkako je preuzeo ekipu od Ernesta Valverdea, interni problemi smenjuju jedni druge i Barselona je postala klub u kojem trenutno niko nikome ne veruje.
Izabrane vesti
Na današnjoj konferenciji za mediji uoči meča sa Bilbaom u Kupu kralja, glavna tema je bila haotično stanje u klubu i žustra rasprava na relaciji Erik Abidal – Leo Mesi, loše odrađen prelazni rok, veliki broj povreda prvotimaca i još neke afere poput Umtitijevog suđenja koje prate tim Katalonaca.
Kike Setjen nije želeo da priča o problemima svojih igrača, već samo o fudbalu, ali na neke stvari prosto nije mogao da izbegne odgovore.
“Većina stvari koje ste mi pomenuli su važne, ali ne utiču na mene. Trudim se da ne utičem na moje igrače. Razgovarali smo minut o ovom pitanju. Imamo obavezu da se fokusiramo na utakmicu. Ono što me zanima je fudbal. Sve drugo su situacije koje neću biti u stanju da kontrolišem, dakle ne trošim se”, odgovorio je Setjen na pitanja novinara o aktuelnoj situaciji u klubu.
Podigla se prašina oko izjava Abidala i odgovora Mesija, ali Setjen izbegava da dodatno podiže prašinu.
“Ovo je situacija koja utiče na Mesija, ali ne i na mene. Ja se fokusiram samo na fudbal. Sve drugo me ne zanima. U bilo kojem klubu poput ovog postoje problemi, ali to su stvari koje ja ne mogu da kontrolišem. Mesi ima iskustvo i sposobnost odlučivanja. Ne želim da se mešam u njegov život ili bilo koga drugog. Nisam ničiji otac ovde”.
Greške u planiranju prelaznog roka i povreda Usmana Dembelea su desetkovali Barselonu, pa sada mnogo Kataloncima spočitavaju prodaju napadača Karlesa Pereza u Romu.
“Naravno da preuzimam odgovornost. Delim uspehe i greške. Ovde smo svi u pravu i nismo u pravu. To je deo procesa stalnog donošenja odluka. Razgovarati kasnije o tome je lako, ali bolje je da se odluke donesu ranije. Voleo bih da imam više igrača. Sad, sa povredom Usmana, voleo bih da Karles Perez nije otišao, ali pokušavam biti pozitivan”.
Setjenova zabrinutost je velika u slučaju Dembelea.
“Čekamo, videćemo tačnu dijagnozu Dembelea. Kada saznamo, donećemo odluku. Bio sam siguran da će nam Usman mnogo dati. Ovo je velika šteta. Ali, ceo život sam imao problema i tragao sam za rešenjima. Videćemo da li možemo da potpišemo nekoga. Brinem se za Dembelea. I to ne samo kao fudbalera, već i zato što je on izvanredno dete. Žao mi je jer će imati pet ili tri meseca fudbala, a ne zaslužuje to jer je sjajna osoba”.
Afera oko suđenja Umtitiju zbog oštećenja kuće koju je iznajmio, dovela je Setjena u nezgodnu situaciju.
“To je lična stvar, ali svakome se može dogoditi nešto nepredviđeno. Za sve postoji rešenje. Moramo biti pozitivni i pokušati da gledamo na stvari sa radošću. Život je pun problema. Ako ne možete putovati sa opremom na utakmicu, onda putujeteš sat vremena kasnije kao gledalac”.
Situacija u kojoj se Setjen nalazi otkako je preuzeo Barselonu je sve više problematična.
“Tačno je da pre mesec dana nisam imao problema, ali moj život nikada nije bio lak. Ovo je ono što se dešava kada naiđete na tim ove dimenzije. Već sam to rekao u Sevilji. Severni vetar me gura i vrlo je jak. Ne pada mi to sve tako lako, ali idemo napred i dobro ćemo raditi. Uveren sam”.
Dobra vest je da je Vidal u boljem stanju
“Sigurno nam donosi stvari koje drugi ne mogu zbog svojih karakteristika. To može biti jasna opcija o kojoj razmišljamo”.
Antoan Grizman se još nije prilagodio na sistem koji forsira Setjen.
”Mislim da proces prilagođavanje utiče na njega i njegove saigrače. On radi mnoge stvari dobro i vidim da se savršeno prilagođava. Sve što je potrebno jeste da postigne gol”, izjavio je Setjen.
(FOTO: reuters)