Kakvog je špica Partizan prodao ispod cene: Saldanja s klupe do het-trika

Vreme čitanja: 1min | ned. 29.09.24. | 20:00

Brazilac dao sva tri gola u pobedi Ferencvaroša

Bilo je jasno i potpunim fudbalskim laicima da je Partizan promašio ceo fudbal kada je prodao Mateusa Saldanju Ferencvarošu za 4.000.000 evra. Samo šest meseci ranije nije pristao ni na deset miliona...

Kakav je igrač Brazilac, zbog kojeg je mađarski velikan oborio klupski rekord, pokazuje se od dana kada je obukao zeleno-beli dres, a večeras je doktorirao i potpuno kupio navijače novog kluba. Ferencvaroš je pobedio Puškaš Akademiju sa 3:0, a sva tri gola postigao je Saldanja!

I to je dojučerašnji fudbaler Partizana ponovo bio na klupi, jer se još navikava na novu sredinu i ušao je u igru u 63. minutu kod rezultata 0:0. Samo 120 sekundi kasnije Fradi je poveo, a Saldanja je bio strelac na asistenciju Tosina Kohindea.

Igrao se 77. minut kada je pogrešio golman Puškaš Akademije, praktično je dodao loptu Saldanji, kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0. I na kraju, u 82. minutu het-trik i to – petom! Sa peterca, pod prečku!

Mateus Saldanja u Ferencvarošu: četiri utakmice – šest golova. Malo su ona četiri miliona Partizanu...