Kakvo samoubistvo Antverpena, ispali Rijeka i Maribor, Srbi rešili u Frankfurtu, opet Didelanž! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 29.08.19. | 22:54

AEK umalo da ustane iz mrtvih, Vulvsi opet dobili Torino

Sjajno veče holandskih klubova u Ligi Evrope, kompletirali su AZ Alkmar i Fajenord. Holanđani imaju 3/3 u plej—ofu za Ligu Evrope pošto je i PSV eliminisao Apolon.

Fajenord je posle 3:0 u Roterdamu, večeras istim rezultatom u revanšu izbacio Hapoel Ber Ševu pošto je od 41. minuta igrao sa igračem više. AZ Alkmar je u obliženjem Antverpenu deklasirao istoimenog domaćina sa 4:1 posle produžetaka pošto je igrao sa dva igrača više. Belgijanci su imali 1:1 iz prvog meča, ali je Diumersi Mbokani za tri minuta dobio dva žuta kartona i ostavio ekipu na cedilu od 35. minuta. I pored toga, Ze Lamkel je sredinom drugog poluvremena doneo vođstvo Antverpenu posle kontre, ali je prilikom proslave gola skinuo dres i dobio drugi žuti karton. Sa dva igrača manje, Belgijanci nisu izdržali iako su bili blizu… Stengs je pogodio u 90. minutu za produžetke, a tamo su gosti dali tri gola i završili posao.

Ni Rijeka nije uspela da se plasira u Ligu Evrope. U revanš utakmici plej-ofa, na Rujevici je bilo 1:1 pa se Gent sa ukupnih 3:2 plasirala u grupnu fazu. Rijeka je minut i po bila učesnik grupne faze. Igrao se 32. minut kada je Puljić prihvatio jednu povratnu loptu Akostija i sa sedam metara probušio gostujućeg golmana. Na tribinama Rujevice nastala je ludnica, ali cela ta euforija je trajala je manje od dva minuta. Odmah nakon što je krenuo s centra, Gent je opasno pritisnuo sastav Igora Bišćana, lopta je dugo bila u domaćem šesnaestercu, a takve stvari ozbiljne ekipe kao što je Gent kažnjavaju. Lopta se odbila do švedskog defanzivca Plastuna koji je skoro probušio mrežu Prskala.

U Ligu Evrope neće ni Maribor koji je posle 0:0 u Bugarskoj, večeras na svom terenu odigrao 2:2 sa Ludgorecom. Gosti su poveli 2:0 posle 25 minuta igre evrogolom Marselinja i pogotkom Kešerua iz penala. Uspeo je Maribor da izjednači u drugom poluvremenu, ali ne i da preokrene.

Ajntraht je u Nemačkoj nadoknadio minimalan poraz iz Strazbura i sa 3:0 opet obezbedio igranje u takmičenju u kojem je dogurao do polufinala prošle sezone.  Konalan ishod su rešili Srbi. Stefan Mitrović je autogolom u 27. minutu neutralisao prednost svog tima iz prvog meča, a onda je Filip Kostić posle sat vremena evrogolom iz slobodnjaka prelomio utakmicu. Svaku nadu Francuza je ubrzo ubio Da Kosta.

Suduva nije uspela da napravi još jedno iznenađenje. Ferencvaroš je na svom terenu savladao litvanskog prvaka 4:2 iako je gubio od 11. minuta. Fradi je do poluvremena preokrenuo, Litvanci izjednačili u drugom poluvremenu, ali je gol Partizanovog nesuđenog pojačanja Tokmaka Nguena u 66. minutu prelomio pitanje pobednika.

U Ligi Evrope će opet igrati i luksemburški Didelanž koji je posle produžetaka i penala savladao Ararat i sprečio Jermene da naprave najveći uspeh u istoriji tamošnjeg fudbala. Produžeci su se čekali i na Ajbroksu gde je gostovala Legija, a onda je Alfredo Morelos u 91. minutu pogodio za totalnu ludnicu na tribinama i doneo Glazgov Rendžersima minimalnu pobedu nad Legijom i plasman u grupnu fazu.

Vulverhempton je opet dobio Torino (2:1), a Gimaraeš je eliminisao rumunski FSCB minimalnom pobedom.

PLEJ-OF ZA LIGU EVROPE - REVANŠ MEČEVI
Karabag - Linfild 2:1 (1:0) /prvi meč 2:3)

Ferencvaroš - Suduva 4:2 (2:1) /prvi meč 0:0/
/Varga 36 penal, Boli 45+1, Nguem 66, Signevič 90+6 penal - Verbickas 11, Topčagić 64/

Didelanž - Ararat 2:1 (0:1) - penalima 5:4 /prvi meč 1:2/