Pažnja, pažnja – Lids je u krizi!

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.02.20. | 20:44

Notingem dobio derbi 31. kola Čempionšipa - 2:0

To je sada već kriza, debela kriza! I to u najgorem trenutku, kada se sezona lomi, kada su rivali uhvatili dobar vetar i već dišu za vratom. Očekivalo se da će Lids imati težak posao u derbiju 31. kola Čempionšipa, ali na kraju je Notingem uzeo sva tri boda i doneo novu glavobolju Marselu Bjelsi – 2:0.

U pet poslednjih kola Lidsu je ovo četvrti poraz. Dok je u jednom momentu jeseni delovalo da plovi sigurnim morem ka premijerligaškoj luci, tim iz Jorkšira sada deluje da stoji na staklenim nogama, da je samo pitanje trenutka kada će pasti sa drugog mesta tabele.

Još ovo kolo će biti tu, drži ga bolja gol-razlika u odnosu na Fulam, ali bodovno su već poravnati. Stoje rame uz rame. Brentford je samo dva boda „kraći“, Notingem sada za četiri. Biće borbe, biće rata...

Već u utorak Lids ide u goste Brentfordu. Još jedan derbi, još jedno gostovanje „na nož“. Pobednik će odneti mnogo toga sa talona.

Ove večeri u Notingemu Lids je igrao, držao loptu, čuvao je kao blago, ima čak 70 odsto poseda, a izgubio je glatko. Ameobi je u 30. minutu doveo Šumare u vođstvo, da bi sve nade gostiju da mogu makar do remija razvejao Voker golom u 93. minutu. Između toga stalo je mnogo fudbala, ritma, šansi, šuteva na gol, ali semafor kao da je „zabagovao“, stajalo je 1:0 duže od sat vremena...