Kakav njuh za gol: Povratnik Kramarić ukrasio skalp Šalkea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.19. | 19:52

Hofenhajm upisao novu pobedu

Probudio se Hofenhajm posle prošlonedeljnog trijumfa nad Bajernom i novom pobedom nad Šalkeom od 2:0 definitivno istakao kandidaturu za plasman u Evropu. Još jednom je trener domaćih Alfred Šrojder demonstirao da je vrsni taktičar, u poptunosti je nadigrao Klopovog kuma Dejvida Vagnera i upisao vredan trijumf.

Pobedu koju je ukrasio Andrej Kramarić. Hrvatski napadač propustio je uvodnih sedam kola zbog povrede, a posle operacije i oporavka dočekao je prve minute u novoj sezoni. Nije se video najbolji fudbaler Hofa sve do 72. minuta kada je u svom stilu ispratio akciju i šut Iljasa Bebua i odbijenu loptu smestio u mrežu Aleksa Nubela za 1:0.

Bio je to i prvi dobar napad Hofenhajma na utakmici jer je do tog trenutka Šalke bio bolji i dominantniji, ali samo u posedu lopte. Malo dobrog fudbala prikazali su ovi timovi večeras, a jalovi Šalke definitivno je dotučen u 85. minutu posle sjajne individualne akcije Iljasa Bebua koji je postavio konačan rezultat.

Šalke je ovim porazom propustio šansu da zasedne na čelo tabele, a naporavio je i lošu uvertiru pred vleiki lokalni, rurski derbi sa Borusijom iz Dortmunda koji se igra u sledećem kolu u Gelkzenkirhenu.

Hofenhajm gostuje Herti u Berlinu, a lider Borusija iz Menhengladbaha mu je na pet bodova zaostatka. Luda sezona Bundeslige se nastavlja...